Hlavná Príznaky

Analógy tabliet Zyrtec

Zyrtec (pilulky) Hodnotenie: 52

Zyrtec - antialergické liečivo, dostupné vo forme tabliet Účinná látka je cetirizíniumchlorid 10 mg na 1 tabletu. Predáva sa v balení po 7 kusoch Zirtek môže byť predpísaný na liečbu celoročnej a sezónnej alergickej rinitídy a konjunktivitídy, urtikárie a iných alergických dermatóz Počas tehotenstva a dojčenia sa odporúča zdržať sa užívania lieku. Tablety sa predpisujú len v závažných prípadoch, keď plánované prínosy liečby sú vyššie ako možné nepríjemné následky.

Analógy lieku Zyrtec

Analógovo lacnejšie od 70 rubľov.

Výrobca: Zentiva (Česká republika)
Formy vydania:

  • Tablety 10 mg. 10 ks; Cena od 138 rubľov
  • Tablety 10 mg. 30 ks; Cena od 272 rubľov
Ceny pre Zodak v online lekárňach
Návod na použitie

Zodak je interný liek určený na liečbu alergických dermatóz, sennej nádchy, urtikárie a angioedému. Vyrobená českou farmaceutickou spoločnosťou "Zentiva" v baleniach po 10 a 30 tabliet.

Analogicky viac z 31 rubľov.

Výrobca: Rafinovaný
Formy vydania:

  • Tab. p / obol. 5 mg, 10 ks; Cena od 239 rubľov
  • Tablety 10 mg. 30 ks; Cena od 272 rubľov
Ceny Levocetirizine Sandoz v online lekárňach
Návod na použitie

Ide o antihistaminiká so systémovým účinkom a ako jedinú účinnú látku obsahuje levocetirizín (v dávke 5 mg). Je predpísaný na alergickú rinitídu, konjunktivitídu, urtikáriu, angioedém a iné prejavy alergie.

Analogicky viac z 56 rubľov.

Výrobca: Aegis (Maďarsko) t
Formy vydania:

  • Tablety 5 mg, 7 ks; Cena od 264 rubľov
  • Tablety 5 mg, 14 ks; Cena od 430 rubľov
Ceny Suprastinex v online lekárňach
Návod na použitie

Suprastinex je maďarský antihistaminický liek na báze levocetirizínu v dávke 5 mg. Určený na symptomatickú liečbu alergických reakcií, ktoré sa prejavujú formou urtikárie, rinitídy, dermatózy.

Analógovo lacnejšie od 139 rubľov.

Výrobca: Danafa (Vietnam); Replepharm (Macedónsko)
Formy vydania:

  • Tablety 10 mg. 10 ks; Cena od 69 rubľov
  • Tablety 10 mg. 20 ks; Cena od 89 rubľov
Ceny Cetirizínu v online lekárňach
Návod na použitie

Cetirizín je macedónsky antihistamínový liek so systémovým účinkom na základe účinnej látky rovnakého mena v dávke 10 mg. Je predpísaný na liečbu alergií, ktorý sa prejavuje formou rinitídy, urtikárie, alergickej konjunktivitídy.

Analógovo lacnejšie od 131 rubľov.

Výrobca: Aktivis
Formy vydania:

  • Tablety 10 mg. 7 ks; Cena od 77 rubľov
  • Tablety 10 mg. 20 ks; Cena od 89 rubľov
Ceny pre Tsetrinaks v online lekárňach
Návod na použitie

Cetrinax je ďalšou lacnou náhradou Zyrteku. K dispozícii aj vo forme tabliet v škatuliach po 7 kusoch. Toto liečivo obsahuje rovnakú účinnú látku v koncentrácii 10 mg na tabletu. Neodporúča sa užívať Cetrinax počas gravidity a laktácie. Úplný zoznam kontraindikácií nájdete v oficiálnych pokynoch výrobcu.

Analógovo lacnejšie od 80 rubľov.

Výrobca: Aegis (Maďarsko) t
Formy vydania:

  • 10 mg kapsuly, 10 ks; Cena od 128 rubľov
  • Tablety 10 mg. 20 ks; Cena od 89 rubľov
Ceny parlazínov v internetových lekárňach
Návod na použitie

Parlazín - antialergický liek vyrábaný firmou "Egis". Predáva sa v škatuľkách po 10 tabliet, z ktorých každá obsahuje 10 mg dihydrochloridu cetirizínu. Je predpísaný na alergickú konjunktivitídu, rinitídu, urtikáriu a iné prejavy alergických reakcií. Dávkovanie závisí od veku pacienta a od vlastností ochorenia. Pred použitím si pozorne prečítajte.

Zyrtec (Zyrtec) 10 mg №7

Zyrtec (Zyrtec)

1 ml (20 kvapiek) obsahuje 10 mg cetirizíniumchloridu;

excipienty: glycerín; propylénglykol; sacharinát sodný; metylparahydroxybenzoát; octan sodný; kyselina octová; voda.

Dávkovanie a podávanie

Liek je predpísaný vo vnútri.

Deti vo veku od 1 do 2 rokov menujú 2,5 mg (5 kvapiek) 2-krát denne.

Deti vo veku od 2 do 6 rokov majú predpísané dávky 2,5 mg (5 kvapiek) 2-krát denne alebo 5 mg (10 kvapiek) 1krát denne.

Zyrtec je selektívny antagonista periférnych receptorov histamínu H1, metabolitu hydroxyzínu. Má antialergický účinok inhibíciou neskorej fázy migrácie buniek podieľajúcich sa na zápalovej odpovedi (hlavne eozinofilov); tiež znižuje expresiu adhéznych molekúl, ako sú ICAM-1 a VCAM-1, ktoré sú markermi alergického zápalu. Potláča účinok iných mediátorov a induktorov sekrécie histamínu, ako je PAF (faktor aktivujúci krvné doštičky) a látka P.

Zyrtec potláča kožné reakcie u pacientov so studenou urtikáriou a dermografizmom. Pri použití lieku v dávke 5 až 10 mg u pacientov s miernou astmou bol vývoj bronchospazmu spôsobený vysokou koncentráciou histamínu podávaného vo forme aerosólu takmer úplne zablokovaný.

Šesťtýždňová štúdia, na ktorej sa zúčastnilo 168 pacientov s alergickou nádchou v kombinácii s miernou a strednou bronchiálnou astmou, preukázala účinnosť cetirizínu v dávke 10 mg na rinitídu a preukázala bezpečnosť cetirizínu u pacientov s alergickou rinitídou a miernou a strednou bronchiálnou astmou.

Podávanie cetirizínu v dávkach presahujúcich 6-násobok dennej terapeutickej dávky (60 mg / deň) a placeba ako kontroly počas 7 dní neodhalilo predĺženie QT intervalu na EKG.

Účinok liečiva začína 20 minút po jednorazovej dávke v jednorazovej dávke 10 mg u 50% pacientov a po 1 hodine v 95% a trvá 24 hodín; nezistila toleranciu k svojmu antihistaminickému účinku. Koža získava svoju normálnu reaktivitu na histamín 3 dni po ukončení liečby.

Použitie lieku Zyrtek v terapeutických dávkach 10 mg / deň zlepšilo kvalitu života pacientov s celoročnou a sezónnou alergickou rinitídou.

Pre dospelých a deti vo veku 1 a viac rokov, liečba symptómov: t

  • celoročná a sezónna alergická rinitída a alergická konjunktivitída, ako je svrbenie, kýchanie, výtok z nosa, slzenie, hyperémia spojiviek;
  • senná nádcha (pollinóza);
  • urtikária (vrátane chronickej idiopatickej urtikárie) a angioedému;
  • iná alergická dermatóza, sprevádzaná svrbením a vyrážkou.

Precitlivenosť na liečivo alebo hydroxyzínové zložky.

Zyrytek, Zyrytek kúpiť, cena Zyrytek, recenzie Zyrytek, inštrukcie Zyrytek, Zyrytek 20mg, Zyrytek 20, Zyrytek Ukrajina, Zyrytek Ľvov, Zyrytek Kyjev.

Použitie počas gravidity a laktácie

Počas tehotenstva je vhodnejšie zdržať sa užívania Zyrtecu.

Keďže cetirizín sa vylučuje do materského mlieka, v prípade potreby by sa pri ukončení dojčenia malo rozhodnúť o ukončení dojčenia.

V experimentálnych štúdiách nebol stanovený teratogénny alebo embryotoxický účinok lieku.

Keď sa liek Zyrtec používa v odporúčaných dávkach, nezvyšuje účinok alkoholu (ak je jeho obsah v krvi až 0,5 g / l), pri používaní Zyrtecu sa neodporúča konzumovať alkohol.

Vplyv na schopnosť riadiť motorové dopravné a kontrolné mechanizmy

Objektívne metódy skúmania schopnosti zapojiť sa do potenciálne nebezpečných činností spoľahlivo neodhalili žiadne nežiaduce udalosti pri používaní lieku v odporúčanej dávke 10 mg.

Na strane tráviaceho systému: sucho v ústach; v niektorých prípadoch - dyspepsia.

Zo strany centrálneho nervového systému: možné mierne a rýchlo prechádzajúce ospalosť, bolesť hlavy, únava; v niektorých prípadoch - vzrušenie.

Alergické reakcie: v niektorých prípadoch - kožné vyrážky, angioedém.

Liek je všeobecne dobre tolerovaný. Vedľajšie účinky sú zriedkavé, zvyčajne majú mierny a prechodný charakter.

Kvapky roztoku sa musia uchovávať pri izbovej teplote (15 ° až 25 ° C).

Napíšte recenziu

Vaša recenzia: Pozor: HTML nie je podporované! Použite obyčajný text.

Hodnotenie: Zlé Dobré

Zadajte kód zobrazený na obrázku:

Zyrtec

Zyrtec - antialergický liek. Blokátor histamínového receptora H1, metabolit hydroxyzínu. Zabraňuje vzniku a uľahčuje priebeh alergických reakcií, má antipruritické a antiexudatívne účinky.

Ovplyvňuje skorý štádium alergických reakcií závislých od histamínu, obmedzuje uvoľňovanie zápalových mediátorov v neskorom štádiu alergickej reakcie, znižuje migráciu eozinofilov, neutrofilov a bazofilov, stabilizuje membrány žírnych buniek. Znižuje permeabilitu kapilár, zabraňuje vzniku edému tkaniva, zmierňuje kŕče hladkého svalstva. Eliminuje kožnú reakciu na zavedenie histamínu, špecifických alergénov, ako aj chladenie (s "studenou" urtikáriou). Redukuje histamínom indukovanú bronchokonštrikciu pri bronchiálnej astme pľúc.

Prakticky žiadne anticholinergné a antiserotonínové pôsobenie. V terapeutických dávkach takmer žiadny sedatívny účinok.

Nástup účinku po jednorazovej dávke 10 mg cetirizínu sa pozoruje po 20 minútach (u 50% pacientov) a po 60 minútach (u 95% pacientov) účinok pretrváva viac ako 24 hodín.V súvislosti s liečbou v priebehu liečby sa nevyvíja tolerancia na antihistaminický účinok cetirizínu. Po ukončení liečby trvá účinok až 3 dni.

farmakokinetika
sania
Po požití sa rýchlo vstrebáva. Cmax sa dosiahne po 1 hodine Užívanie lieku s jedlom neovplyvňuje množstvo absorpcie, ale rýchlosť absorpcie sa mierne znižuje (čas na dosiahnutie Cmax sa zvyšuje o 1 hodinu).

distribúcia
Cetirizín sa 93% viaže na plazmatické proteíny. Vd - 0,5 l / kg. Vylučuje sa do materského mlieka. Nie sú kumulované.

metabolizmus
V malých množstvách sa metabolizuje v pečeni prostredníctvom O-dealkácie s tvorbou farmakologicky neaktívneho metabolitu (na rozdiel od iných blokátorov receptora histamínu H1 metabolizovaných v pečeni za účasti systému cytochrómu P450).

chov
2/3 lieku sa vylučuje v nezmenenej forme močom a asi 10% vo výkaloch. Systémový klírens - 53 ml / min. T1 / 2 je 7-10 hodín, prakticky sa neodstráni počas hemodialýzy.

Farmakokinetika v špeciálnych klinických situáciách
T1 / 2 u detí vo veku 6-12 rokov - 6 hodín; u detí vo veku 2-6 rokov - 5 hodín; u detí vo veku od 6 mesiacov do 2 rokov - 3,1 hodiny.

U starších pacientov sa T1 / 2 zvyšuje o 50%, systémový klírens o 40%.

dávkovanie
Zirtek liek je predpísaný vo vnútri.
Deti vo veku od 6 mesiacov do 1 roka, menujú 2,5 mg (5 kvapiek) 1 čas / deň. Deti vo veku od 1 do 2 rokov majú predpisovať 2,5 mg (5 kvapiek) do 2-krát denne.
Deti vo veku od 2 do 6 rokov majú predpísané dávky 2,5 mg (5 kvapiek) 2-krát denne alebo 5 mg (10 kvapiek) 1krát denne.
Dospelí a deti od 6 rokov majú predpísanú dávku 10 mg (1 tab. Alebo 20 kvapiek) / deň. Dospelí - 10 mg 1 krát denne; deti - 5 mg 2-krát denne alebo 10 mg 1-krát denne. Niekedy počiatočná dávka 5 mg môže byť dostatočná na dosiahnutie terapeutického účinku.
Pri renálnej insuficiencii sa dávka znižuje v závislosti od CC.

predávkovať
Pri užívaní lieku Zyrtec jedenkrát v dávke nad 50 mg sa môžu pozorovať nasledujúce príznaky: ospalosť, úzkosť, podráždenosť, retencia moču, sucho v ústach, zápcha, mydriáza, tachykardia.

Liečba: odstránenie lieku, výplach žalúdka, vymenovanie aktívneho uhlia, symptomatická liečba.

Liekové interakcie
So spoločným vymenovaním lieku Zyrtek s teofylínom v dávke 400 mg 1krát denne sa zaznamenal pokles CC o 16%.
Pri súbežnom podávaní s makrolidmi a ketokonazolom neboli pozorované žiadne zmeny na EKG.
Klinicky významná interakcia so súčasným vymenovaním lieku Zyrtec s pseudoefedrínom, cimetidínom, ketokonazolom, erytromycínom, azitromycínom, diazepamom, glipizidom sa nepozorovala.

Tehotenstvo a dojčenie
Liek je kontraindikovaný na použitie počas gravidity a laktácie (dojčenie).

Vedľajšie účinky
Zo strany centrálneho nervového systému: ospalosť, bolesť hlavy; zriedkavo - závraty, migréna.
Na strane tráviaceho systému: sucho v ústach; zriedkavo hnačka.
Alergické reakcie: zriedkavo - angioedém, svrbenie, vyrážka, urtikária.

Podmienky skladovania
Tablety sa musia uchovávať na suchom mieste neprístupnom deťom pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C. Kapky roztoku na prehltnutie sa majú uchovávať pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C. Čas použiteľnosti lieku je 5 rokov.

svedectvo
Liek sa používa u dospelých a detí vo veku od 6 mesiacov.

Liečba symptómov:
- celoročná a sezónna alergická nádcha a alergická konjunktivitída, ako je svrbenie, kýchanie, rinorea, slzenie, hyperémia spojiviek;
- senná nádcha (pollinóza);
- urtikária (vrátane chronickej idiopatickej urtikárie);
- edém Quincke;
- iné alergické dermatózy (vrátane atopickej dermatitídy) sprevádzané svrbením a vyrážkami.

kontraindikácie
- tehotenstvo;
- obdobie laktácie (dojčenie);
- vek detí do 6 mesiacov;
- Precitlivenosť na zložky lieku alebo na hydroxyzín.

Pri chronickom zlyhaní obličiek (stredne ťažká alebo závažná závažnosť), ako aj u starších pacientov (kvôli možnému poklesu glomerulárnej filtrácie) je potrebné predpísať lieky.

Špeciálne pokyny
Neboli získané žiadne údaje o interakcii lieku Zyrtec pri jeho používaní v odporúčaných dávkach s alkoholom (pri koncentrácii etanolu v krvi 0,5 g / l), avšak počas užívania lieku Zyrtek sa odporúča zdržať sa užívania alkoholu.
Vplyv na schopnosť riadiť motorové dopravné a kontrolné mechanizmy.
Objektívne metódy skúmania schopnosti zapojiť sa do potenciálne nebezpečných činností spoľahlivo neodhalili žiadne nežiaduce udalosti pri používaní lieku v odporúčanej dávke 10 mg, odporúča sa však opatrnosť.

Med. inštitúcie

Latinský názov lieku Zyrtec®

Nosologická klasifikácia (ICD-10)

H10.1 Akútna atopická konjunktivitída J30.1 Alergická rinitída spôsobená peľom rastlín J30.2 Iná sezónna alergická rinitída J30.3 Iná alergická rinitída J30.4 Alergická rinitída, nešpecifikovaná L20 Atopická dermatitída L50 Urtikária T78.3 Angioedém

Zloženie a forma uvoľňovacích tabliet, filmom potiahnutý 1 pásik. účinná látka: cetirizín dihydrochlorid 10 mg pomocné látky: MCC - 37 mg; monohydrát laktózy - 66,4 mg; koloidný oxid kremičitý - 0,6 mg; stearát horečnatý - 1,25 mg; plášť: Opadry® Y-1-7000 - 3,45 mg; hypromelóza (E464) - 2,156 mg; oxid titaničitý (E171) - 1,078 mg; makrogol 400 - 0,216 mg

v blistri 7 alebo 10 kusov; v škatuli po 1 (7 alebo 10 tabliet) alebo 2 (10 tabliet) blistroch.

Kvapky na perorálne podanie 1 ml účinnej látky: cetirizíniumchlorid 10 mg pomocné látky: glycerol - 250 mg; propylénglykol - 350 mg; sacharín sodný - 10 mg; metylparabenzén - 1,35 mg; propylparabenzén - 0,15 mg; octan sodný - 10 mg; ľadová kyselina octová - 0,53 mg; čistená voda - do 1 ml

v kvapkadlových fľaštičkách s tmavým sklom po 10 alebo 20 ml (1 ml = 20 kvapiek); v kartónovom balení 1 fľaša.

Opis liekovej formy

Tablety: biele podlhovasté, potiahnuté filmom lentikulárnymi povrchmi, s jednostranným kreslením a gravírovaním „Y“ na oboch stranách rizika.

Kvapky na perorálne podanie: číra, bezfarebná kvapalina s vôňou kyseliny octovej.

Farmakologický účinok - antialergikum, antihistaminikum.

Farmakokinetické parametre cetirizínu sa líšia lineárne.

Sanie. Po požití sa liek rýchlo a úplne vstrebáva z gastrointestinálneho traktu. Jedlo neovplyvňuje úplnosť absorpcie, hoci jej rýchlosť klesá. U dospelých je po jednej dávke lieku v terapeutickej dávke Cmax v krvnej plazme 300 ng / ml a dosahuje sa po (1 ± 0,5) h.

Distribution. Cetirizín je (93 ± 0,3)% viazaný na plazmatické proteíny. Vd je 0,5 l / kg. Pri užívaní lieku v dávke 10 mg počas 10 dní sa cetirizín nekumuluje.

Metabolizmus. V malých množstvách sa metabolizuje v tele O-dealkyláciou (na rozdiel od iných antagonistov receptora H1-histamínu, ktoré sa metabolizujú v pečeni s použitím cytochrómového systému) za vzniku farmakologicky neaktívneho metabolitu.

Odstúpenie. U dospelých je T1 / 2 približne 10 hodín; u detí vo veku od 6 do 12 rokov - 6 hodín, od 2 do 6 rokov - 5 hodín, od 6 mesiacov do 2 rokov - 3,1 hodiny Približne 2/3 dávky sa vylučujú obličkami v nezmenenej forme.

U starších pacientov a pacientov s chronickými ochoreniami pečene sa jedna dávka lieku v dávke 10 mg T1 / 2 zvyšuje približne o 50% a systémový klírens sa znižuje o 40%.

U pacientov s miernou závažnosťou renálneho zlyhania (kreatinín Cl> 40 ml / min) sú farmakokinetické parametre podobné ako u pacientov s normálnou funkciou obličiek.

U pacientov so stredne ťažkým zlyhaním obličiek au pacientov na hemodialýze (kreatinín Cl

ЗИРТЕК® - dostupnosť a cena v lekárňach Ukrajiny

Telefón: +38 (050 139 76 99), (098) 332-91-93
Adresa: Lutsk, Volya Ave. 10b

Zyrtec kvapky na perorálne podanie 10 mg / ml, 10 ml

Zyrtec je selektívny antagonista periférnych receptorov histamínu H1, metabolitu hydroxyzínu. Má antialergický účinok inhibíciou neskorej fázy migrácie buniek podieľajúcich sa na zápalovej odpovedi (hlavne eozinofilov); tiež znižuje expresiu adhéznych molekúl, ako sú ICAM-1 a VCAM-1, ktoré sú markermi alergického zápalu. Potláča účinok iných mediátorov a induktorov sekrécie histamínu, ako je PAF (faktor aktivujúci krvné doštičky) a látka P.
Zyrtec potláča kožné reakcie u pacientov so studenou urtikáriou a dermografizmom. Pri použití lieku v dávke 5 až 10 mg u pacientov s miernou astmou bol vývoj bronchospazmu spôsobený vysokou koncentráciou histamínu podávaného vo forme aerosólu takmer úplne zablokovaný.
Šesťtýždňová štúdia, na ktorej sa zúčastnilo 168 pacientov s alergickou nádchou v kombinácii s miernou a strednou bronchiálnou astmou, preukázala účinnosť cetirizínu v dávke 10 mg na rinitídu a preukázala bezpečnosť cetirizínu u pacientov s alergickou rinitídou a miernou a strednou bronchiálnou astmou.
Podávanie cetirizínu v dávkach presahujúcich 6-násobok dennej terapeutickej dávky (60 mg / deň) a placeba ako kontroly počas 7 dní neodhalilo predĺženie QT intervalu na EKG.
Účinok liečiva začína 20 minút po jednorazovej dávke v jednorazovej dávke 10 mg u 50% pacientov a po 1 hodine v 95% a trvá 24 hodín; nezistila toleranciu k svojmu antihistaminickému účinku. Koža získava svoju normálnu reaktivitu na histamín 3 dni po ukončení liečby.
Použitie lieku Zyrtek v terapeutických dávkach 10 mg / deň zlepšilo kvalitu života pacientov s celoročnou a sezónnou alergickou rinitídou.

Zyrtec kvapky na perorálne podanie 10 mg / ml, 10 ml inštrukcie v ukrajinčine

Kraplі za prijatie vseredinu.

Zyrtec - selektívny antagonista periférneho gstamіnovyh H 1 -receptora, metabolitu gіdroksizinu. Nada є и и г д д д, г, prignyuchyu pіznyu fázy mіgratsі klіtin, a zúčastniť sa vyvrcholenia (hlavne eozinofilu); tiež dostupné pre adhéziu adhéznej molekuly, ako je ICAM-1 a VCAM-1, ako aj výstražné markery ohňa. Prignuyu dіyu ınshih medіatorіv že іnduktorіv sekretre і gstamіnu, ako yak PAF (faktor aktivujúci krvné doštičky), že látka R.
Zyrtek prignichu shkіrnі reaktsіі u illi so studeným kropiv'yankoy i dermografizmom. Keď je liek zastosuvannі v dávke 5 až 10 mg na vrchole bronchiálnej astmy v pľúcnom štádiu prakticky príčinou blokovania bronchospazmu, ktorý sa vyvinul pri vysokej viskozite vitamínu zavedeného do aerosólu.
Shestizhnevnoye aktsi
Dávka cetirizínu v dávkach, ktorá sa zvýšila 6-krát pred terapeutickou dávkou (60 mg / doba) a placebom v kontrolovateľnej dávke 7 dní, neovplyvnila QT interval na EKG.
Deti by mali začať používať 20 hp jednorazovej dávky 10 mg v 50 mg s 50% bolesťou a 1 rok - v 95% berry po dobu 24 rokov; Tolerancia sa neprejavuje až do ďalšieho antigіstamіnnu deyu. Shkіra vіdnovlyu г jeho normálnu reaktivitu na g_stamіnu až 3 dni pіslya pripinennya priymoy drog.
Zyrtek zastosuvannya v terapeutických dávkach 10 mg / deň pokusvuvalo akkim zhittya choroba s jedným, že sezónne na pohotovosť rinіt.

U dospelých a mladých dospelých jedincov vo veku 1 a viac rokov symptómy:
- tsіlorіchnogo, že sezónne alergіchnogo rinіtu і alergіchnogo konjunktivitídy, ako je yak sverbіzh, chhannya, rinorrhea, slyozotecha, gіperemіya spojiviek;
- hriešnici (polynoz);
- Kropyv'yanki (vrátane chronickej іdіopatichnoi kropiv'yanki) і ako malý Kvinka;
- V prípade iných alergických dermatóz, je superconnected s sverbіnnyam a visipanni.

Podozrivosť na zložky alebo na gidroksizinu.

Zastosuvannya s vagіtnostі rok godvannі prsia

Cez ráno, úplne zatravatsya vіd zastosovannnya Zirteka s vag_nostі.
Tak možno yak cetirizín vidieť s materským mliekom, ak je to potrebné, s prípravou v období laktácie po tehotenstve, výživa je nevyhnutná pre zápal prsníka.
Experimentálne štúdie neidentifikovali teratogénnu abdominálnu toxicitu lieku.

Ak sa zirtek neodporúča v odporúčaných dávkach alkoholu, odporúča sa piť alkohol (ak potrebujete viac ako 0,5 g / l v krvi), odporúča sa užívať Zyrtek v alkoholickom nápoji za hodinu.
Ovplyvnenie zdravia dopravných prostriedkov a mechanizmov Keruavi
Ob'ktivnі metodi vivchennya zdatnostі až do obsadenia potenciálne dôležitých druhov detí nebola dostatočne pochopiť, či to bolo hmlovina v prípade zasosuvannі drogy v odporúčaných dávkach 10 mg.

1 ml (20 krapel) mieša 10 mg cetirizíniumchloridu;
ďalšie rehovini: glіtserin; propіlenglіkol; natriyu sacharín; metilparagіdroksibenzoat; octan sodný; dická kyselina; voda.

Sposіb zasosuvannya dozi

Liečivo je myslené vseredinu.
Deti od 1 do 2 až 2 rokov majú 2 mg denne (5 krapel) dvakrát denne.
Pre deti od 2 do 6 rokov sa im denne pridelí 2,5 mg (5 bodov) dvakrát denne alebo 5 mg (10 bodov) 1 krát denne.

Zo strany trávneho systému: suché v ústach; v okremih vipadki - dyspepsia.
Zo strany centrálneho nervového systému: to nemôže byť naozaj ukázalo, a môžete ľahko prejsť ospalosť, bolesti hlavy, stomlyuvanity; V okremih vipadkakh - zbudzhennya.
Alergichny reakcie: v ogremih vipadkah - shkіrnі visipannya, angioneuroticnyj nabryak.
Liek je dobre tolerovaný. Biť to zle, postarať sa o slabé otočenie a prechodný charakter.

Rozchin-kraplі slіd zberigat pri izbovej teplote (od 15 ° do 25 ° C).

Zyrtec kvapky na perorálne podanie 10 mg / ml, 10 ml vyrába YUSB Farshim SA, krajina pôvodu je Belgicko. Ak máte záujem o tento produkt, pozrite sa na jeho analógy: tablety Cetirizin-Teva potiahnuté filmom. 10 mg, 20 ks, Zodak pilulky pokryté filmom. 10 mg, 10 ks piluliek Zodak pokrytých filmom. 10 mg, 30 ks, Parlazin tablety potiahnuté filmom. 10 mg, 10 ks, Parlazin tablety potiahnuté filmom. 10 mg, 30 ks, Parlazin tablety potiahnuté filmom. 10 mg 5 ks.
Iba tu si môžete vždy objednať a kúpiť (s platbou po prijatí) Zyrtec kvapky na perorálne podanie 10 mg / ml, 10 ml do akéhokoľvek mesta Ukrajiny (Kyjev, Vinnitsa, Kropyvnytskyi (Kirovograd), Poltava, Charkov, Dnipro (Dnepropetrovsk), Lugansk, Rivne, Cherson, Doneck, Luck, Simferopol, Khmelnitsky, Zhytomyr, Ľvov, Sumy, Čerkasy, Zaporizhia, Nikolaev, Ternopil, Chernihiv, Ivano-Frankivsk, Odessa, Užhorod, Černovice a ďalšie mestá). Naše produkty dodávame každý deň alebo nasledujúci pracovný deň. Požehnaj ťa!

Zyrtec

Medzinárodný názov: Zyrtec

Účinná látka: Cetirizín dihydrochlorid

Alergie sú neoddeliteľnou súčasťou života každej druhej osoby, ktorá žije na území nášho štátu. Tento patologický stav významne zhoršuje všeobecnú pohodu pacienta, obmedzuje jeho činnosť, vytvára komplexy a podobne. V súčasnosti má liek našťastie dostatočný počet liekov, ktoré sú určené na liečbu precitlivenosti.

Medzi nimi je liek priaznivo pridelený zo skupiny blokátorov H1-histamínových receptorov nazývaných Zyrtec, ktorá sa etablovala ako veľmi účinný a bezpečný liek pre rôzne typy alergií.

Návod na použitie lieku

Hlavnou účinnou zložkou lieku je cetirizín dihydrochlorid, ktorý je jedným z moderných antagonistov histamínu, ktorý blokuje receptory H1-histamínu. Táto chemická zlúčenina uľahčuje priebeh alergických procesov tým, že bráni vzniku hypersenzitívnej reakcie. Má tiež výrazný anti-edémový a antipruritický účinok.

Cetirizín ovplyvňuje skoré štádium alergických reakcií a obmedzuje uvoľňovanie zápalových mediátorov v neskorom štádiu hyperreaktivity tela. Znižuje tiež pohyb eozinofilov, neutrofilov a bazofilov, stabilizuje membránové membrány štruktúr tukových buniek. Hlavná účinná látka znižuje permeabilitu kapilár, zabraňuje vzniku opuchu mäkkých tkanív, eliminuje spazmus vlákien hladkých svalov.

Cetirizín dihydrochlorid nemá žiadny anticholinergný a antiserotonínový účinok. V terapeutických dávkach liek nespôsobuje sedatívny účinok. Účinok po užití lieku sa vyvíja po 20 minútach a trvá 24 hodín. Nástroj nespôsobuje rozvoj tolerancie, udržanie účinku po poslednej dávke počas 3 dní.

Medzi indikáciami pre použitie vyžarujú:

  • celoročné alergické ochorenia alebo sezónne alergie, najmä rinitída, sezónna horúčka, pollinóza;
  • alergická konjunktivitída;
  • idiopatická urtikária s chronickým priebehom.

Užívanie lieku je zakázané, ak má osoba tieto kontraindikácie:

  • precitlivenosť na zložky liečiva;
  • zlyhanie obličiek v terminálnom štádiu vývoja, keď je klírens kreatinínu nižší ako 10 ml / min;
  • vrodená intolerancia na galaktózu a laktózu, malabsorpčný syndróm.

V súčasnosti nie sú dostupné žiadne klinické štúdie o používaní lieku u tehotných žien a mladých matiek, ktoré kŕmia svoje deti materským mliekom. Štúdie na zvieratách preukázali, že cetirizín nemá žiadny toxický účinok na priebeh tehotenstva. Potenciálne nebezpečenstvo pre tehotné ženy preto zostáva neznáme, ale zároveň nie je potvrdené. Pri užívaní lieku počas tehotenstva je potrebné dávať pozor. Počas laktácie sa liek musí zlikvidovať, pretože sa vylučuje spolu s materským mliekom.

Pri používaní lieku sa môžu vyvinúť vedľajšie účinky. Na imunitnej strane sú veľmi zriedkavo pozorované alergické reakcie na zložky lieku, ako aj anafylaktický šok. Podávanie Zyrteku zriedkavo vyvoláva poruchy nervového systému, menovite parestéziu, kŕče, nervovú tiku, dystóniu, mdloby a menšie triašky.

Medzi duševnými poruchami počas užívania lieku patrí agitácia a agresivita, zmätenosť, depresia, halucinácie, poruchy spánku. Pacient môže navštevovať samovražedné myšlienky uprostred depresie. Vizuálny analyzátor môže trpieť Zyrtecom, ktorý sa prejavuje poruchami v ubytovaní, rozmazaným videním a nystagmom.

Hnačku možno pozorovať na strane tráviaceho systému a kardiovaskulárna sféra často reaguje tachykardiou. Po použití lieku sa často vyskytuje dyzúria a enuréza, retencia moču a výskyt solí v moči.

Predávkovanie lieku sa pozoruje pri jednorazovej dávke lieku v dávke 50 mg, keď sa u človeka vyvinú nasledujúce patologické príznaky:

  • zmätenosť,
  • hnačka;
  • závraty a intenzívne bolesti hlavy;
  • malátnosť, únava a ospalosť;
  • svrbenie a kožná vyrážka;
  • výrazná sedácia;
  • oneskorenie moču;
  • tachyarytmie;
  • strnulosť.

Ak sa objavia príznaky predávkovania, pacient má okamžite dostať výplach žalúdka alebo stimulovať zvracanie. Odporúča sa použitie adsorbentov (aktívne uhlie), symptomatickej a regeneračnej terapie. Pre cetirizín neexistuje žiadne špecifické antidotum. Hemodialýza je v tomto prípade neúčinná.

Zyrtec - kvapky na vnútorné použitie

Kvapky na prehltnutie Zyrtec je číra, bezfarebná kvapalina s vôňou kyseliny octovej. Účinná látka, cetirizín dihydrochlorid, je prítomná v roztoku v množstve 10 mg / ml. Medzi excipienty patrí glycerol, sacharinát sodný, metylparabenzén, propylparabenzén, propylénglykol, octan sodný, kyselina octová, voda.

Liek sa užíva ústami. Deti vo veku od 6 mesiacov do 1 roka menujú 2,5 mg (5 kvapiek) 1 krát denne. Pre malých pacientov od 1 roka do 2 rokov je odporúčané dávkovanie lieku 2,5 mg (5 kvapiek) až 2-krát denne. Deti od 2 do 6 rokov majú užívať 2,5 mg (5 kvapiek) 2-krát denne alebo 5 mg (10 kvapiek) 1 krát denne.

U dospelých a detí starších ako 6 rokov je denná dávka 10 mg (20 kvapiek). U dospelých pacientov sa zároveň ukazuje, že užívajú 10 mg jedenkrát denne a pre deti 5 mg dvakrát denne alebo 10 mg raz. Niekedy na dosiahnutie terapeutického účinku stačí podať počiatočnú dávku lieku 5 mg.

Tablety Zyrtec: aplikačné vlastnosti

Tabletová forma liečiva má vzhľad bielych, podlhovastých tabliet potiahnutých filmom. Hlavnou účinnou zložkou je cetirizín dihydrochlorid v dávke 10 mg. Pomocné zložky zahŕňajú oxid kremičitý, celulózu, laktózu, makrogol, stearát horečnatý, oxid titaničitý a ďalšie.

Pri liečbe alergických procesov sa u dospelých a dospievajúcich starších ako 12 rokov odporúča užívať 10 mg (1 tabletu) raz denne. Deti od 6 do 12 rokov majú predpísanú dávku 10 mg (1 tableta) raz denne. Maximálne trvanie liečby je 4 týždne. Dávku možno rozdeliť do 2 dávok po 5 mg (1/2 tablety) ráno a večer.

Liečba celoročnej rinitídy a chronickej idiopatickej urtikárie:

  • dospelí a dospievajúci starší ako 12 rokov - odporúčaná dávka 10 mg (1 tableta) 1 krát denne;
  • Deti vo veku od 6 do 12 rokov: 10 mg (1 tableta) 1 krát denne (dávka sa môže rozdeliť do 2 dávok po 5 mg (1/2 tablety) ráno a večer).

Zyrtec: dávkovanie

U väčšiny pacientov sa liek dávkuje podľa anotácií, ale existuje mnoho ľudí, ktorí potrebujú špeciálny dávkovací režim. S redukciou glomerulárnej filtrácie súvisiacou s vekom sa užívanie lieku pre starších pacientov predpisuje v rovnakých dávkach ako pacientom s renálnou insuficienciou. Intervaly medzi užitím lieku sú individuálne upravené v závislosti od stupňa renálnej insuficiencie. Pacienti so zhoršenou dávkou korekcie funkcie pečene sa nevyžadujú.

Liek by sa mal užívať večer, kvôli intenzívnejšiemu prejavu príznakov choroby v tejto dennej dobe. Tableta sa má prehltnúť celá, bez žuvania a pitnej vody. Zyrtec sa konzumuje bez ohľadu na jedlo. Nemôžu ho používať ľudia, ktorí pracujú s cestnou dopravou a poháňanými strojmi kvôli ospalosti.

Cena lieku

V súčasnosti sa Zyrtec nachádza hlavne v internetových lekárňach. Liek sa ťažko nazýva rozpočet, pretože má značné náklady. Veľmi zriedka je liek prítomný na pultoch maloobchodnej lekárenskej siete a stojí o niečo viac ako na internete.

Pred objednaním lieku na internete by ste sa mali uistiť o jeho pravosti a skontrolovať dostupnosť certifikátov kvality. Tiež by nebolo zbytočné zabezpečiť, aby liek mal primeranú trvanlivosť a mohol byť použitý na terapeutické účely.

Analógy liečiva

Liek má obrovské množstvo analógov, štrukturálnych aj funkčných. Medzi najznámejšími predstaviteľmi Zirtekových generík by sa mal rozlišovať liek ako Zodak. Čo je lepšie: Zyrtec alebo Zodak?

Zodak je skutočne jedným z najznámejších generík Zyrteku, ktorý s ním obsahuje jednu účinnú látku - dihydrochlorid cetirizínu. Tento liek sa tiež vyrába vo forme kvapiek a tabliet, ktorých dávkovanie je vhodné pre pacientov rôzneho veku. Kvapky Zodak možno odobrať od roku a Zyrtec sa konzumuje od šiestich mesiacov. Keď už hovoríme o nákladoch na lieky, v tomto ohľade má Zodak výhodu, pretože jeho cena je takmer dvojnásobne nižšia ako jeho cena.

Ďalšou obľúbenou náhradou Zyrtek je liek Fenistil. Čo je lepšie: Zyrtec alebo Fenistil? Hlavnou účinnou zložkou liečiva je dimetinden, ktorý má dostatočnú účinnosť a môže byť použitý u pacientov rôzneho veku. Fenistil je dostupný vo forme kvapiek a gélu na vonkajšie použitie. Môže sa podávať deťom od jedného mesiaca, bez strachu z vývoja vedľajších účinkov. Liek patrí k prvej generácii antihistaminík, preto je menej účinný ako liek Zyrtek. Jeho najlepšie použitie je prevencia alergických reakcií a prevencia vzniku svrbenia po očkovaní. Fenistil je drahší ako analógy. Pred použitím sa musíte poradiť s lekárom.

Varovanie!

Používanie Zyrtecu bez predpisovania lekára alebo bez jeho presných odporúčaní môže viesť k prudkému zhoršeniu Vášho zdravia. Snažte sa používať konkrétny liek len po konzultácii s odborníkom. V prípade zistenia vedľajších účinkov okamžite prestaňte užívať liek a vyhľadajte kvalifikovanú pomoc.

Zyrtec foto

Kliknite pre zväčšenie.

kategórie

Informácie zhromaždené o zdroji vám umožňujú minimalizovať čas na vyhľadávanie informácií o konkrétnom lieku.

Zyrtec - cena a dostupnosť v lekárňach

Táto stránka obsahuje 9 ponúk na nákup Zyrtec ceny v lekárňach.

Zyrtec cena a dostupnosť v lekárňach

Môžete si kúpiť liek v ktorejkoľvek z uvedených lekární výberom ponuky s cenou, ktorá vám najviac vyhovuje pre Zyrtec a najvhodnejším spôsobom dodania.

Vo všetkých lekárňach sa pred nákupom môžete poradiť s lekárom o dostupnosti, spôsoboch použitia, výbere analógov lieku Zyrtec, možnosti jeho objednania, dodacej lehoty.

Všetky ceny liekov sú relevantné, ak však zistíte rozdiel medzi cenou za liek Zyrtec v lekárni a výsledkami vyhľadávania, oznámte to prostredníctvom formulára spätnej väzby.

Túto stránku môžete vždy nájsť vo vyhľadávačoch pre cenu „Zyrtec“ alebo kúpiť Zyrtec

Zyrtec kvapky: návod na použitie

Zyrtec je originálne antihistaminikum, jeden z obchodných názvov liečivej látky cetirizín.

Niektoré klasifikácie odkazujú tento liek na II. Generáciu antihistaminík, avšak podľa názoru väčšiny výskumníkov a jeho farmakologických vlastností liek patrí do tretej generácie.

Na tejto stránke nájdete všetky informácie o lieku Zyrtec: kompletný návod na použitie tohto lieku, priemerné ceny v lekárňach, kompletné a neúplné analógy lieku, ako aj recenzie osôb, ktoré už užívali kvapky Zyrtec. Chcete zanechať svoj názor? Prosím napíšte do komentárov.

Klinická a farmakologická skupina

Blokátor histamínového H1 receptora. Antialergický liek.

Obchodné podmienky pre lekárne

Uvoľňuje sa bez lekárskeho predpisu.

Koľko Zirtek kvapky stojí? Priemerná cena v lekárňach je 360 ​​rubľov.

Forma uvoľnenia a zloženie

Liek je dostupný v dvoch farmakologických formách:

  1. Kvapky Zyrtec. Vonkajšie je to číra tekutina bez farby. Charakteristická je vôňa kyseliny octovej. Kvapalina sa naleje do 10 alebo 20 ml nádobiek z tmavého skla, tesne uzavretých. V kartónovom obale sa okrem fľaše umiestni uzáver kvapkadla.
  2. Potiahnuté tablety. Jedná sa o biele podlhovasté tablety, s konvexnými povrchmi, na jednej strane s rizikom a na oboch stranách s vyrytým písmenom „Y“. 7 alebo 10 tabliet sa umiestni do blistra, 1 blister (7 alebo 10 tabliet) alebo 2 blistre (10 tabliet) sa vložia do kartónovej škatule.

Účinná látka - dihydrochlorid cetirizínu:

  • 1 tableta - 10 mg;
  • 1 ml kvapiek - 10 mg.

Pomocné látky pre tablety: koloidný oxid kremičitý, monohydrát laktózy, stearát horečnatý, mikrokryštalická celulóza, Opadry Y-1-7000 (oxid titaničitý (E171), hypromelóza (E464), makrogol 400).

Pomocné látky kvapiek: metylparabenzén, propylparabenzén, propylénglykol, octan sodný, glycerol, ľadová kyselina octová, sacharinát sodný, čistená voda.

Farmakologický účinok

Zyrtec - antialergický liek. Blokátor histamínového H1 receptora, kompetitívny antagonista histamínu, metabolit hydroxyzínu. Zabraňuje vzniku a uľahčuje priebeh alergických reakcií, má antipruritické a antiexudatívne účinky.

Ovplyvňuje skorý štádium alergických reakcií závislých od histamínu, obmedzuje uvoľňovanie zápalových mediátorov v neskorom štádiu alergickej reakcie, znižuje migráciu eozinofilov, neutrofilov a bazofilov, stabilizuje membrány žírnych buniek. Znižuje priepustnosť kapilár, zabraňuje vzniku edému tkaniva, zmierňuje kŕče hladkých svalov a Zyrtek. Návod na použitie indikuje, že liek eliminuje kožnú reakciu na zavedenie histamínu, špecifických alergénov, ako aj na ochladzovanie (s "studenou" kopřivkou). Redukuje histamínom indukovanú bronchokonštrikciu pri bronchiálnej astme pľúc.

Prakticky žiadne anticholinergné a antiserotonínové pôsobenie. V terapeutických dávkach takmer žiadny sedatívny účinok. Po jednorazovej dávke cetirizínu v dávke 10 mg sa pozoroval nástup účinku po 20 minútach (u 50% pacientov) a po 60 minútach (u 95% pacientov) účinok pretrváva dlhšie ako 24 hodín, na pozadí liečby sa cetirizín nevyvíja antihistaminikum. Po ukončení liečby trvá účinok až 3 dni.

Indikácie na použitie

Zyrtec sa odporúča na liečbu sezónnej a celoročnej alergickej rinitídy a konjunktivitídy, atopickej dermatitídy, idiopatickej a chronickej urtikárie, angioedému.

Použitie lieku Zirtek je indikované na dermatózu, ktorá sa vyskytuje pri vyrážkach a svrbení, sennej nádche, prieduškovej astme, alergickom upchatí nosa, kýchaní, trhaní.

Liek vo forme kvapiek môže byť predpísaný pre dospelých a deti nad 6 mesiacov.

kontraindikácie

Absolútne kontraindikácie užívania tabliet Zyrtec sú takéto patologické a fyziologické stavy tela:

  1. Tehotenstvo a laktácia;
  2. Deti do 6 mesiacov - na kvapky do 6 rokov - na tablety;
  3. Konečné štádium renálneho ochorenia (klírens kreatinínu menej ako 10 ml / min);
  4. Nedostatok laktázy, dedičná intolerancia na galaktózu, glukózo-galaktózový malabsorpčný syndróm;
  5. Zvýšená individuálna citlivosť na liečivo alebo hydroxyzín.

Tablety Zyrtec sa s opatrnosťou používajú v prípadoch mierneho zlyhania obličiek, v starobe, u pacientov so sprievodnou epilepsiou (poškodenie centrálneho nervového systému, ktoré je sprevádzané periodickými záchvatmi).

Pred začatím užívania lieku je dôležité uistiť sa, že na jeho použitie nie sú žiadne kontraindikácie.

Použitie počas gravidity a laktácie

Počas tehotenstva a dojčenia sa neodporúča používať liek, pokiaľ prínosy jeho použitia neprekročia riziko. Neexistujú žiadne informácie o tom, či existuje negatívny vplyv na plod, ale kvôli bezpečnosti nie sú ženy predpísané. Okrem toho je schopná preniknúť do materského mlieka, takže ak je potrebné, aby si ju žena odobrala, mala by odmietnuť dojčenie.

Návod na použitie

Návod na použitie ukázal, že Zyrtec užíva perorálne. Odporúčané dávky:

  1. Dospelí a deti od 6 rokov majú predpísanú dávku 10 mg (1 tab. Alebo 20 kvapiek) / deň. Dospelí - 10 mg 1 krát denne; deti - 5 mg 2-krát denne alebo 10 mg 1-krát denne. Niekedy počiatočná dávka 5 mg môže byť dostatočná na dosiahnutie terapeutického účinku.
  2. Deti vo veku od 2 do 6 rokov majú predpísané dávky 2,5 mg (5 kvapiek) 2-krát denne alebo 5 mg (10 kvapiek) 1krát denne.
  3. Deti vo veku od 1 do 2 rokov majú predpisovať 2,5 mg (5 kvapiek) do 2-krát denne.
  4. Deti vo veku od 6 mesiacov do 12 mesiacov predpísali 2,5 mg (5 kvapiek) 1 krát denne.

Starší ľudia a pacienti s renálnou insuficienciou upravujú dávku v závislosti od klírensu kreatinínu (CK), ktorý sa vypočíta takto: t

  • U žien: QC (ml / minúta) = [140 - vek (v rokoch)] x telesná hmotnosť (v kilogramoch) / 72 x sérový kreatinín (mg / dl) x 0,85.
  • U mužov: QC (ml / minúta) = [140 - vek (v rokoch)] x telesná hmotnosť (v kilogramoch) / 72 x sérový kreatinín (mg / dl);

Odporúčané dávky lieku Zyrtek pre pacientov s hepatálnou a renálnou insuficienciou: t

  • CC 50-79 ml / min (mierne zlyhanie obličiek) - 10 mg / deň;
  • CC 30-49 ml / min (priemerné zlyhanie obličiek) - 5 mg / deň;
  • QC

Na čo sa liek Zyrtek predpisuje? Pokyny, recenzie a analógy, cena v lekárňach

Antihistaminikum je Zyrtec. Návod na použitie vysvetlí, ako správne užívať 10 mg tablety, kvapky na liečbu alergií a kožné vyrážky (urtikária, dermatitída) u dospelých, detí (vrátane novorodencov). V článku bude tiež uvedené, čo Zyrtec pomáha, informácie o cenách, analógy a prehľady pacientov.

Forma uvoľnenia a zloženie

  • Liek je dostupný v dvoch farmakologických formách:
  • Potiahnuté tablety. Jedná sa o biele podlhovasté tablety, s konvexnými povrchmi, na jednej strane s rizikom a na oboch stranách s vyrytým písmenom „Y“. 7 alebo 10 tabliet sa umiestni do blistra, 1 blister (7 alebo 10 tabliet) alebo 2 blistre (10 tabliet) sa vložia do kartónovej škatule.
  • Kvapky Zyrtec. Vonkajšie je to číra tekutina bez farby. Charakteristická je vôňa kyseliny octovej. Kvapalina sa naleje do 10 alebo 20 ml nádobiek z tmavého skla, tesne uzavretých. V kartónovom obale sa okrem fľaše umiestni uzáver kvapkadla.

1 ml kvapiek obsahuje účinnú látku cetirizín dihydrochlorid v množstve 10 mg a pomocné látky:

  • 250 mg glycerolu;
  • 350 mg propylénglykolu;
  • 10 mg sacharínu sodného;
  • 1,35 mg metylparabenzénu;
  • 0,15 mg propylparabezolu;
  • 10 mg octanu sodného;
  • 0,53 mg kyseliny octovej;
  • do 1 ml čistenej vody.

Zloženie každej 10 mg tablety obsahuje účinnú látku cetirizín dihydrochlorid a pomocné zložky:

  • 37 mg mikrocelulózy;
  • 66,4 mg monohydrátu laktózy;
  • 0,6 mg koloidného oxidu kremičitého;
  • 1,25 mg stearátu horečnatého.

Farmakologické vlastnosti

Liečivo je kompetitívnym antagonistom metabolitu hydroxyzínu, histamínu. Úspešne blokuje receptory H1-histamínu. Zyrtec, recenzie lekárov potvrdzujú túto skutočnosť, uľahčujú priebeh a niekedy dokonca zabraňujú vzniku alergických reakcií.

Zyrtec zabraňuje vzniku edému tkaniva, výrazne znižuje permeabilitu kapilár a zmierňuje kŕče hladkého svalstva. S pomocou lieku je možné eliminovať kožné reakcie, ktoré sa vyskytujú so zavedením histamínu a špecifických alergénov.

V prípade bronchiálnej astmy, ktorá má mierny priebeh, liek znižuje bronchokonstrikciu. Podľa pokynov pre liek Zyrtek prakticky nemá antiserotonín a anticholinergné účinky.

Na čo sa liek Zyrtek predpisuje?

Hlavnou indikáciou užívania kvapiek a tabliet Zyrtec je vývoj rôznych klinických foriem alergie, medzi ktoré patria: t

  • Alergická rinitída je zápal sliznice nosovej dutiny, ktorá je sezónna (často spúšťaná peľom počas aktívneho obdobia kvitnutia).
  • Alergická konjunktivitída je zápalová reakcia očnej spojivky.
  • Horúčka (pollinóza) je systémová alergická reakcia na peľ rastlín.
  • Urtikária - charakteristická vyrážka na pozadí malého opuchu kože, ktorá vyzerá ako bodavá žihľava.
  • Alergická dermatóza, vrátane atopickej dermatitídy, je lokálna reakcia sprevádzaná rozvojom kožnej vyrážky a svrbenia.

Kvapky a tablety Zyrtec sa môže používať ako súčasť komplexnej liečby závažných alergických reakcií (atopická bronchitída, angioedém, angioedém, angioedém).

Návod na použitie

Liek je predpísaný vo vnútri. 10 mg účinnej látky je obsiahnutých v 1 tablete alebo 20 kvapkách Zyrtecu.

Podľa návodu na použitie Zyrtec je štandardná dávka pre dospelých - 1 tableta 10 mg 1-krát denne. V niektorých prípadoch na dosiahnutie terapeutického účinku postačuje počiatočná dávka 5 mg (pol tablety).

V prípade hepatálnej a renálnej insuficiencie sa dávka stanoví podľa schémy: t

  • norma (QC najmenej 80 ml / min) - 10 mg denne;
  • ľahké zlyhanie obličiek (CC 50-79 ml / min) - 10 mg denne;
  • priemerné zlyhanie obličiek (CC 30-49 ml / min) - 5 mg denne;
  • závažné zlyhanie obličiek (CC menej ako 30 ml / min) - 5 mg každý druhý deň;
  • terminálne štádium (CC menej ako 10 ml / min) - príjem je kontraindikovaný.

Pri porušení iba funkcie pečene nie je potrebná úprava dávky.

Kontraindikácie Zirtek

Nepoužívajte liek v takýchto prípadoch:

  • tehotenstva;
  • obdobie laktácie (dojčenie);
  • deti do 6 mesiacov;
  • precitlivenosť na zložky liečiva alebo na hydroxyzín.

Zyrtec sa má predpisovať s opatrnosťou pri chronickom zlyhaní obličiek (stredne ťažká alebo závažná závažnosť), ako aj u starších pacientov (kvôli možnému poklesu glomerulárnej filtrácie).

Vedľajšie účinky

  • trombocytopénia;
  • ospalosť;
  • závraty;
  • bolesť hlavy;
  • agresie;
  • vzrušenie;
  • depresie;
  • halucinácie;
  • nespavosť;
  • teak;
  • kŕče;
  • mdloby;
  • tras;
  • rušenie ubytovania;
  • rozmazané videnie;
  • nystagmus;
  • tachykardia;
  • nádcha;
  • bolenie hrdla;
  • sucho v ústach;
  • nevoľnosť;
  • bolesť brucha;
  • hnačka;
  • porucha moču;
  • pomočovanie;
  • svrbenie;
  • vyrážka;
  • žihľavka;
  • angioedém;
  • precitlivenosť až do vzniku anafylaktického šoku;
  • prírastok hmotnosti;
  • únava;
  • slabosť;
  • opuch.

Použitie počas gravidity a laktácie

Liek je kontraindikovaný na použitie počas gravidity a laktácie (dojčenie).

Ako užívať deti?

Anotácia lieku, ktorú poskytol výrobca, ukazuje, že na liečbu pediatrických pacientov sa používa len kvapiek Zyrtec. V tomto prípade sa kvapky dávkujú deťom v závislosti od ich veku.

Dávkovanie pre deti:

  • 5 kvapiek vo veku od 6 mesiacov do jedného roka;
  • 5 kvapiek 1-2 krát - od 1 do 2 rokov;
  • 10 kvapiek denne v čase alebo rozdelených do dvoch dávok - od 2 do 6 rokov;
  • starším deťom sa predpisuje rovnaká dávka ako u dospelých.

Ako užívať kvapky deťom sa mierne líši od spôsobu použitia u dospelých. Deti môžu užívať kvapky ako sirup (vo vnútri, mierne zriedené vodou), ale až jeden rok sa môže Zyrtec predpísať ako nosné kvapky. V tomto prípade sa po očistení kvapkajú kvapkami do každej nosnej dierky.

Liečba pokračuje až do ukončenia príznakov alergie.

analógy

  • Alerza;
  • Allertek;
  • Zintset;
  • Zodak;
  • Cetirizín;
  • Parlazin;
  • cetirizín;
  • Cetirizín Hexal;
  • Cetirizín DS;
  • Cetirizín-Teva;
  • Dihydrochlorid cetirizínu;
  • Tsetirinaks;
  • Tsetrin.

Pri výbere analógov je dôležité pochopiť, že návod na použitie Zyrtecu, ceny a recenzie sa nevzťahujú na kvapky a tablety podobného účinku. Je dôležité, aby ste sa poradili s lekárom a aby ste liek sami nenahradili.

Čo je lepšie - Cetirinaks alebo Zyrtec?

Účinná látka je rovnaká, ale Cetirinak je generický, nie originálny liek a je dostupný len vo forme tabliet, čo spôsobuje ťažkosti pri liečbe detí. Cena je nižšia ako cena Zirtek.

Čo je lepšie - Zyrtec alebo Erius?

Zyrtec označuje druhú generáciu liekov a Erius tretiu. Nie je schopný preniknúť cez hematoencefalickú bariéru, preto nespôsobuje vedľajšie účinky spojené s útlmom a neporušuje koordináciu pohybu. Ale stojí to oveľa viac.

Čo je lepšie - Zyrtec alebo Claritin?

Claritin má výraznejší účinok, má menej vedľajších účinkov, pretože patrí do tretej generácie. Účinné látky sú však rozdielne, takže sa musíte zamerať na to, čo je v každom jednotlivom prípade najvhodnejšie.

Zyrtec alebo Zodak - čo je lepšie?

Rozdiel medzi Zyrtekom a Zodakom je malý. Biologická dostupnosť Zodaku je o niečo vyššia ako biologická dostupnosť lieku Zyrtek (99% a 93%). Zodak je tiež 2-5 hodín rýchlejšie vylučovaný z tela.

Zodak je lacnejší. Ale pôvodná a viac študovaná droga s menším množstvom kontraindikácií je Zyrtec.

Čo je lepšie - Zyrtec alebo Fenistil?

Fenistil má viac kontraindikácií. Zyrtec pôsobí dlhšie a selektívnejšie.

Podmienky skladovania

Čas použiteľnosti tabliet a kvapiek Zyrtec je 5 rokov od dátumu ich výroby. Liek by mal byť skladovaný na suchom mieste neprístupnom deťom pri teplote vzduchu do + 30 ° C.

Obchodné podmienky pre lekárne

Liek je schválený na použitie ako prostriedok OTC.

Náklady na liek Zyrtec

Cena v ruských lekárňach: tablety Zyrtec 10 mg, 7 ks. - od 195 do 226 rubľov, cena Zyrtecu klesá o 10 mg / ml 10 ml - z 309 na 354 rubľov, podľa 487 lekární.

Špeciálne pokyny

Skôr ako začnete užívať tablety Zyrtek, je dôležité, aby ste si pozorne prečítali pokyny pre liek a venujte pozornosť týmto špecifickým pokynom: t

Cetirizín prispieva k retencii moču v niektorých asociovaných chorobách - benígnej hyperplázii prostaty (adenóme), poraneniach miechy, ktoré ovplyvňujú funkčnú aktivitu panvových orgánov.

Užívanie alkoholu počas užívania lieku je vylúčené, pretože tablety Zyrtec zvyšujú jeho aktivitu proti štruktúram centrálneho nervového systému.

Liek nemá priamy vplyv na vyššiu nervovú aktivitu, ale vzhľadom na potenciálne riziko vzniku sedatívneho účinku stojí za to upustiť od činností vyžadujúcich zvýšenú koncentráciu pozornosti a rýchlosti psychomotorických reakcií.

Liekové interakcie

Pri skúmaní liekovej interakcie cetirizínu s pseudoefedrínom, cimetidínom, ketokonazolom, erytromycínom, azitromycínom, glipizidom a diazepamom sa nezistila žiadna klinicky významná nežiaduca interakcia.

Pri súčasnom menovaní s teofylínom (400 mg denne) sa celkový klírens cetirizínu znižuje o 16% (kinetika teofylínu sa nemení). Pri súčasnom menovaní s makrolidmi a ketokonazolom sa nepozorovali žiadne zmeny EKG.

Pri použití lieku v terapeutických dávkach neboli získané údaje o interakcii s alkoholom (s koncentráciou alkoholu v krvi 0,5 g / l). Pacient by sa mal počas užívania drog zdržať pitia alkoholu, aby sa zabránilo útlaku centrálneho nervového systému.

Čo hovoria recenzie?

Recenzie lieku Zyrtec v tabletkách a kvapkách, väčšinou pozitívne. Pomáha vyrovnať sa s alergiami, zatiaľ čo vedľajšie účinky nie sú veľmi časté. Kvapky sú veľmi účinné a relatívne bezpečné aj pre deti. Nevýhodou je vysoká cena v porovnaní s rovesníkmi.

Pre Viac Informácií O Typy Alergií