Hlavná Zver

Tsetrin - oficiálny návod na použitie

Medzinárodný názov: Cetrine

Účinná látka: Cetirizi

Sú situácie, keď alergia na jedlo, pracie prostriedky alebo čokoľvek iné prekvapí osobu. Z tohto dôvodu je užitočné mať vo svojej lekárni účinnú antialergickú látku, ktorá pomáha rýchlo sa zbaviť príznakov alergickej reakcie, napríklad Cetrin. Navyše, tento liek môže byť použitý nielen pre dospelých - je povolené aj pre deti. Pre mladšie deti existuje špeciálna forma uvoľňovania lieku pre pohodlnejší príjem, menovite sirup.

Návod na použitie Tsetrin

Alergické ochorenia sú dnes pomerne časté, najmä u detí a dospievajúcich. Hlavnou príčinou alergie je neustále sa zhoršujúca environmentálna situácia. Mladšie deti trpia najčastejšie z atopickej dermatitídy a ekzému. Dospelí a dospelí pacienti sú zvyčajne liečení na bronchiálnu astmu. Zo všetkých vyššie uvedených alergických ochorení, rovnako ako mnoho ďalších, pomôže slávny antihistaminikum Citrín.

Liečivo vo forme tabliet, rovnako ako priamo vo forme sirupu, sa musí užívať perorálne, ako je uvedené v opise liečiva. Pred jedlom sa to urobí alebo potom nebude mať vplyv na absorpciu lieku v gastrointestinálnom trakte. Je potrebné poznamenať, že pilulky môžu byť užívané výlučne od 6 rokov veku. Príjem Tsetrinu by sa mal vykonávať len raz denne - faktom je, že terapeutický účinok po užívaní lieku pretrváva dosť dlho. Vzhľadom k tomu, že v niektorých prípadoch Tsetrin môže mať takýto vedľajší účinok ako ospalosť na pacientovi, najlepší čas na jeho užívanie je večer.

Na základe veku pacienta musí užívať vhodnú dávku sirupu:

  • Deti vo veku 2-6 rokov by mali užívať 5 ml lieku vo forme sirupu raz denne. Niekedy tento spôsob užívania lieku deti zle znášajú - vyvíjajú sa ospalosť, môžu pociťovať závraty. V takýchto prípadoch sa má denná dávka rozdeliť na 2-krát a užiť liek ráno a pred spaním.
  • Deti od 6 rokov, dospelí pacienti majú užívať 10 ml sirupu raz denne. Ako v prvom prípade, denná dávka 10 ml sa môže rozdeliť do dvoch dávok po 5 ml.
  • Pacienti vo vyššom veku môžu užívať rovnakú dávku lieku (1 tableta alebo 10 ml sirupu denne) ako dospelý. Toto sa však vzťahuje len na prípady, keď netrpia ochorením obličiek.

Niekedy sa pacienti sťažujú na výskyt reakcií z precitlivenosti na liek. V takýchto prípadoch musíte okamžite prestať užívať tsetrin.

Na liečbu akútnej alergickej reakcie na špecifickú dráždivú látku sa zvyčajne vyžaduje viac ako 2 týždne. Počas tejto doby zmiznú všetky rušivé príznaky bez stopy.

Liečba Cetrininom počas gravidity a laktácie

V návode na použitie lieku sa uvádza, že počas tehotenstva by sa nemal užívať v žiadnom prípade. Napriek tomu však existuje dôkaz, že liek nie je schopný negatívne ovplyvniť plod. Prípady, keď tehotné ženy užívali Tsetrin v rôznych obdobiach, nemali žiadne nepriaznivé účinky vo forme embryonálnych malformácií. Použitie tohto lieku priamo počas tehotenstva by malo byť veľmi opatrné. Najlepším riešením je voľba lieku s rovnakým účinkom, ktorý sa môže aplikovať počas gravidity.

Pokiaľ ide o použitie Tsetrinu počas dojčenia, v niektorých prípadoch je to povolené. Jeho aktívne zložky sú schopné preniknúť priamo do materského mlieka, a preto môžu poškodiť dieťa. V každom prípade je potrebné vyjednať liečbu alergiou so Zetrinom a vaším lekárom.

Liek vo forme tabliet a sirupu nemožno aplikovať na ľudí, ktorí majú takéto kontraindikácie:

  • Nadmerná citlivosť priamo na zložky liečiva;
  • Tehotenstvo a dojčenie;
  • Vek do 2 rokov (sirup);
  • Vek do 6 rokov (tablety);
  • Renálne zlyhanie (relatívna a nie prísna kontraindikácia vyžadujúca úpravu dávky na menšiu stranu).

Ďalšia kontraindikácia, ktorá sa považuje za relatívnu, je pokročilý vek pacienta, to znamená po 65 rokoch. V tomto prípade by mal byť pacient sledovaný lekárom, ktorý predpisuje najnižšiu možnú dávku lieku, aby sa zabránilo výskytu nežiaducich reakcií, ako aj problémom s obličkami.

Pacienti, ktorí boli liečení Tsetrinom a neprekročili odporúčanú dávku, ho celkom dobre znášali. Užívanie veľkých dávok lieku je plné vedľajších účinkov, ako aj predávkovania. Pacient môže náhle začať silné bolesti hlavy, kŕče, opuchy, bolesť priamo v bruchu, nevoľnosť, suchosť v celej ústnej dutine, prírastok hmotnosti. S výskytom takýchto príznakov by mal liek okamžite prerušiť liečbu a vykonať regeneračnú liečbu.

Cetrín vo forme tabliet

Jedna z existujúcich foriem uvoľňovania liečiva je vhodná na použitie tabliet. Každá tableta obsahuje 10 mg liečiva, a to cetirizíniumchlorid. Okrem aktívnej, v zložení liečiva v tejto forme existujú aj iné látky.

Tablety majú štandardný kruhový tvar, rovnako ako hladký povrch a deliacu čiaru len na jednej strane. V jednom balení je 20 tabliet.

Indikácie pre použitie Tsetrin

Na odstránenie rôznych alergických prejavov sa často predpisuje sirup aj tablety uvedeného prípravku. V takýchto prípadoch ide o príznaky alergie:

  • Výtok z nosa, ktorý môže mať sezónne aj celoročné;
  • Alergická konjunktivitída;
  • Všetky typy urtikárie;
  • Dermatóza, ktorá sa vyznačuje neznesiteľným svrbením;
  • Svrbenie na koži, ktoré môže mať absolútne akýkoľvek pôvod (výnimkou je svrbenie, ktoré bolo spôsobené priamo cholestázou);
  • Bronchiálna astma;
  • angioedém;
  • Symptomatická liečba erupcií osýpok.

Vo veľmi zriedkavých prípadoch sa Cetrin ako sirup používa vo veku 6 až 12 mesiacov. V tomto prípade sa liečba uskutočňuje s použitím minimálnych dávok a pod prísnym dohľadom pediatra.

Dávkovanie Tsetrinu

Vo forme tabletu vyzerá takto:

  • Deti od 6 do 12 rokov majú spravidla predpísané pol tablety dvakrát denne;
  • Deti od 12 rokov a všetci starší pacienti musia užívať 1 tabletu raz denne;
  • Ak pacient trpí ochorením, ako je zlyhanie obličiek, môže užívať pol tablety denne.

Liečba sirupom a tabletami sa spravidla pohybuje od 1 do 4 týždňov. Terapia chronických alergií môže trvať až 6 mesiacov.

Využitie Tsetrinu v dospievaní

Medzi najčastejšie alergické ochorenia patrí alergická rinitída a bronchiálna astma, ako aj atopická dermatitída. Treba povedať, že tieto choroby sú úzko prepojené. Koniec koncov, ak človek ochorie jednou chorobou, stáva sa veľmi citlivým a v tomto čase sa k nemu môže pridať ďalšie alergické ochorenie. Napríklad astma je diagnostikovaná u tých istých ľudí, ktorí trpia alergickou rinitídou.

Aby sa predišlo takýmto nepríjemným symptómom vyššie uvedených ochorení, ako je konjunktivitída, slzenie, poruchy spánku, vyrážka atď., Je potrebné začať liečbu alergie čo najskôr. Cetrin je schopný dokonale potlačiť všetky príznaky alergií, čo umožňuje pacientovi žiť celý život.

Ďalším nepríjemným alergickým ochorením je idiopatická urtikária. Dobre zvláda aj Cetrin, čím eliminuje takmer všetky alergické príznaky. To platí aj v prípadoch, keď nie je možné určiť konkrétne dôvody výskytu tohto chronického ochorenia.

Cetrin na prevenciu alergií

Špecifikované antihistamínové liečivo sa používa nielen na liečbu akútnych a chronických ochorení príbuznej povahy, ale aj na profylaktické účely. V prevládajúcich prípadoch sa profylaxia vykonáva priamo na odstránenie sezónnych alergií. To platí pre obdobie jarného kvitnutia.

Profylaktický priebeh Tsetrinu pokračuje maximálne 1,5 mesiaca, alebo kým nie je v blízkosti zdroj alergie (napríklad mačka s alergiou na mačku).

Cena Tsetrinu

Treba povedať, že Cetrin je jedným z najlacnejších antihistaminík, ktoré sa dnes predávajú v lekárňach. Jeho cena je skôr priemerná ako vysoká, čo umožňuje kúpiť tento liek väčšiemu počtu ľudí.

Liek je dostupný výlučne v dvoch formách - v tabletách av sirupe. Prvá možnosť je určená pre dospelých pacientov a druhá je vhodnejšia na liečbu alergií u detí. Cena Cetrinu závisí od liekovej formy, v ktorej sa vyrába.

Analógy Tsetrina

Za to, čo by lekár neurčil Tsetrin, tak sa stáva, že táto droga jednoducho nie je vhodná pre pacienta. To sa môže prejaviť pri vzniku hypersenzitivity na zložky nástroja, ako aj pri absencii požadovaného terapeutického účinku. Ak Tsetrin nezapojil pacienta z jedného z dôvodov, lekár mu môže predpísať jeden z nasledujúcich analógov:

  • L-CET. Indikované na odstránenie symptómov rinitídy priamo alergického pôvodu, ako aj na liečbu chronickej urtikárie. Môžete dokonca zistiť, koľko medicíny stojí online.
  • Aleron. Môže sa používať na liečbu alergickej rinitídy (sezónne a trvalé), ako aj alergickej konjunktivitídy, angioedému. Liek je účinný aj v prípade svrbenia kože, ako aj alergií na určitý potravinový produkt, nevhodných liekov pre pacientov a rôznych uhryznutí hmyzom. Nemenej účinný je v komplexnej liečbe dermatózy, sprevádzanej svrbením.
  • Zodak. Tento liek sa predpisuje na liečbu alergickej rinitídy, ako aj všetkých typov urtikárie a svrbenia rôzneho pôvodu.
  • Suprastin. Jedna z najlepších náhrad Cetrinu, ktorá má rovnaké indikácie na použitie. Niekedy sa pacienti nemôžu rozhodnúť, čo majú dostať - Cetrin alebo Suprastin.

Existuje mnoho ďalších liekov, ktoré majú rovnaké označenie ako Cetrin. Sú to Lazin, Xizal, Cetirizin, Cetirinax, Zyrtec, Glentset atď. Tieto lieky majú rôzne hlavné účinné látky a kontraindikácie a vedľajšie účinky sa môžu líšiť. Z tohto dôvodu je potrebná konzultácia s lekárom pred nahradením antihistaminika, najmä pokiaľ ide o liečbu dieťaťa.

Varovanie!

Použitie Tsetrinu bez predpisujúceho lekára alebo bez jeho presných odporúčaní môže viesť k prudkému zhoršeniu Vášho zdravia. Snažte sa používať konkrétny liek len po konzultácii s odborníkom. V prípade zistenia vedľajších účinkov okamžite prestaňte užívať liek a vyhľadajte kvalifikovanú pomoc.

Cetrin foto

Kliknite pre zväčšenie.

kategórie

Informácie zhromaždené o zdroji vám umožňujú minimalizovať čas na vyhľadávanie informácií o konkrétnom lieku.

Popis Cetrinu

Medzinárodný nechránený názov lieku: cetirizín

Chemický názov: kyselina [2- [4 - [(4-chlórfenyl) fenylmetyl] -1-piperazinyl] etoxy] octová, dihydrochlorid

Forma dávkovania

Filmom potiahnuté tablety

štruktúra

Každá filmom obalená tableta obsahuje: t
Účinná látka: dihydrochlorid cetirizínu 10 mg
Pomocné látky: laktóza, kukuričný škrob, povidón (K-30), stearát horečnatý, hypromelóza, makrogol 6000, oxid titaničitý, mastenec, kyselina sorbová, polysorbát 80, dimetikón.

Opis: okrúhle bikonvexné tablety, filmom obalené, biele alebo takmer biele, s rizikom na jednej strane.

Farmakoterapeutická skupina: antialergické činidlo - blokátor H1 - blokátor histamínových receptorov.
ATC kód: R06AE07

Farmakologické vlastnosti

Kompetitívny antagonista histamínu, metabolit hydroxyzínu, blokuje receptory histamínu H1. Zabraňuje rozvoju a uľahčuje priebeh alergických reakcií, má antipruritické a anti-exsudatívne účinky. Ovplyvňuje skoré štádium alergických reakcií, obmedzuje uvoľňovanie zápalových mediátorov v "neskorom" štádiu alergickej reakcie, znižuje migráciu eozinofilov, neutrofilov a bazofilov. Znižuje permeabilitu kapilár, zabraňuje vzniku edému tkaniva, zmierňuje kŕče hladkého svalstva.
Eliminuje kožné reakcie na zavedenie histamínu, špecifických alergénov, ako aj chladenie (so studenou urtikáriou). Redukuje histamínom indukovanú bronchokonštrikciu s miernou bronchiálnou astmou.
Prakticky žiadne anticholinergné a antiserotonínové pôsobenie.
V terapeutických dávkach takmer nespôsobuje sedatívny účinok. Nástup účinku po jednorazovej dávke 10 mg cetirizínu, 20 minút, trvá viac ako 24 hodín. Na pozadí priebehu liečby sa nevyskytuje tolerancia na antihistaminický účinok cetirizínu. Po ukončení liečby trvá účinok až 3 dni.

Indikácie na použitie

sezónna a celoročná alergická rinitída;
alergická konjunktivitída;
pollinóza (senná nádcha);
urtikária, vrátane chronickej a idiopatickej urtikárie;
pruritická alergická dermatóza (atopická dermatitída, neurodermatitída);
angioedém (angioedém).

kontraindikácie

precitlivenosť (vrátane hydroxyzínu);
tehotenstvo, laktácia;
detí do 6 rokov (pre túto liekovú formu).

S opatrnosťou

Chronické zlyhanie obličiek (stredná a závažná závažnosť - vyžaduje sa úprava dávkovacieho režimu), staroba (zníženie glomerulárnej filtrácie je možné).
Dávkovanie a podávanie
Vo vnútri, bez ohľadu na jedlo, bez žuvania sa tablety opláchnu 200 ml vody.
Dospelí - 10 mg (1 tab.) 1 krát denne alebo 5 mg (1/2 tab.) 2-krát denne.
Deti od 6 rokov - 5 mg (1/2 tab.) 2-krát denne alebo 10 mg (1 tab.) 1 krát denne.
U pacientov so zníženou funkciou obličiek (klírens kreatinínu 30 - 49 ml / min) sa predpisuje dávka 5 mg / deň (1/2 tab.), U závažného chronického zlyhania obličiek (klírens kreatinínu 10 - 30 l / min) - 5 mg / deň ( 1/2 tab.) Každý druhý deň.

Vedľajšie účinky

Tsetrin je zvyčajne dobre tolerovaný. V niektorých prípadoch možné: ospalosť, sucho v ústach; zriedkavo - bolesť hlavy, závraty, migréna, nepríjemné pocity v gastrointestinálnom trakte (dyspepsia, bolesť brucha, flatulencia), alergické reakcie (angioedém, vyrážka, žihľavka, svrbenie).
predávkovať
Symptómy (vyskytujú sa pri užívaní jednorazovej dávky 50 mg) - sucho v ústach, ospalosť, retencia moču, zápcha, úzkosť, podráždenosť.
Liečba: výplach žalúdka, menovanie symptomatických liekov. Neexistuje žiadne špecifické antidotum. Hemodialýza nie je účinná.
Interakcia s inými liekmi a iné formy interakcie
Farmakokinetické interakcie s pseudoefedrínom, cimetidínom, ketokonazolom, erytromycínom, azitromycínom, diazepamom a glipizidom sa nezistili.
Spoločné stretnutie s teofylínom (400 mg / deň) vedie k zníženiu celkového klírensu cetirizínu (kinetika teofylínu sa nemení).
Myelotoxické lieky zvyšujú hematotoxicitu lieku.

Špeciálne pokyny

Pri predávkovaní 10 mg / deň sa schopnosť rýchlej reakcie môže zhoršiť.
V odporúčaných dávkach nezvyšuje účinok etanolu (v koncentrácii nie väčšej ako 0,8 g / l), odporúča sa však, aby sa počas liečby upustilo od používania.
Počas obdobia liečby je potrebné dbať pri vedení vozidiel a pri iných potenciálne nebezpečných činnostiach, ktoré vyžadujú zvýšenú koncentráciu a psychomotorickú rýchlosť.

Uvoľňovací formulár

Tablety, potiahnuté filmom, 10 mg. 10 tabliet v PVC / hliníkovom blistri. Na 2 blistroch spolu s návodom na použitie sa balia do kartónu.

Podmienky skladovania

V suchom tmavom prostredí pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C.
Uchovávajte mimo dosahu detí!

Čas použiteľnosti: 2 roky.

Nepoužívajte po dátume exspirácie uvedenom na obale.

Obchodné podmienky pre lekárne

Tsetrin

Návod na použitie:

Ceny v lekárňach online:

Medzinárodný názov je Cetirizín.

Farmakologický účinok a farmakokinetika tsetrínu

Cetrín - je antagonista histamínu, ktorý blokuje receptory histamínu H1. Účinnou zložkou je cetirizín. Cetrín sa ukazuje ako profylaktický proti alergickým reakciám, ako aj na uľahčenie ich výskytu. Má antipruritický a antiexudatívny účinok. Má vplyv na alergické reakcie v ranom štádiu. Vo fáze nástupu alergickej reakcie liek obmedzuje uvoľňovanie zápalových mediátorov. Tsetrin zabraňuje opuchu tkanív, zmierňuje kŕče hladkých svalov, znižuje priepustnosť kapilár. Eliminuje kožné reakcie na špecifické alergény. Nemá žiadne antiserotoninovogo a anticholinergné účinky. Pri dodržiavaní terapeutických dávok prakticky nemá žiadny sedatívny účinok. Po jednej dávke lieku sa pozoruje nástup účinku, približne polovica pacientov, po 20 minútach, po 1 hodine u 95% pacientov. Účinok lieku trvá viac ako 24 hodín. Keď sa pri terapeutickom ošetrení nevyvinie tolerancia na antihistaminický účinok lieku. Po liečbe trvá účinok lieku až 3 dni.

Cetrín sa dobre vstrebáva v gastrointestinálnom trakte. Užívanie lieku s jedlom neovplyvňuje absorpciu. Maximálna koncentrácia cetirizínu v krvi nastáva do 1 hodiny po užití lieku a je rovná 0,3 µg / ml. V malom rozsahu sa liek metabolizuje v pečeni. Polčas eliminácie je približne 10 hodín, u starších pacientov do 12 hodín, u detí približne 6 hodín. Liek sa vylučuje hlavne močom.

svedectvo

Odporúčané použitie Tsetrin pre:

  • celoročná a sezónna rinitída a konjunktivitída alergického pôvodu;
  • urtikária, vrátane chronickej urtikárie;
  • senná nádcha;
  • alergická dermatitída;
  • kožné vredy;
  • angioedém;
  • atopická bronchiálna astma (v komplexnej terapii).

Kontraindikácie Tsetrina

  • precitlivenosť na cetirizín;
  • tehotenstva;
  • dojčenie.

Pri použití Tsetrinu osobami s chronickým zlyhaním obličiek a tiež pacientmi v pokročilom veku a deťmi je potrebné byť opatrný. Neboli prijaté žiadne hodnotenia o liečbe detí mladších ako jeden rok Tsetrinom.

Tehotenstvo a dojčenie

Rovnako ako jeho náprotivky, Cetrin sa neodporúča používať u tehotných žien a dojčiacich žien.

Vedľajšie účinky

Vedľajšie účinky tsetrínu môžu byť vyjadrené vo forme ospalosti, sucho v ústach, menej často vo forme bolesti hlavy, závratov, migrény, porúch gastrointestinálneho traktu, alergických reakcií.

Predávkovanie tsetrinom

Príznaky predávkovania sa môžu vyskytnúť pri jednorazovej dávke 50 mg. Predávkovanie sa prejavuje sucho v ústach, ospalosťou, oneskoreným močením, zápchou, úzkosťou, zvýšenou podráždenosťou. Lieči sa výplachom žalúdka, symptomatickou liečbou. Neexistuje žiadne antidotum. Účinnosť hemodialýzy nebola potvrdená.

Dávkovanie Tsetrinu a návod na použitie

Cetrin sa užíva perorálne vo forme tablety, premyje vodou, rozpustí sa vo vode vo forme kvapiek.

Dávkovanie pre deti od 6 rokov a dospelých - raz denne 10 mg lieku, alebo 2-krát denne 5 mg. Deti od 2 do 6 rokov, polovica dávky pre dospelých. Deti od jedného roka do dvoch, 2x denne, 2,5 mg (5 kvapiek). Pacienti so zníženou funkciou obličiek 5 mg - raz denne. U ťažkých foriem chronického zlyhania obličiek sa Tsetrin zobrazuje v dávke 5 mg raz za 48 hodín.

Špeciálne pokyny

Podľa získaných výsledkov môže mať Cetrin v dávkach vyšších ako 10 mg denne vplyv na zníženie rýchlosti reakcie. V súvislosti s týmto pokynom sa Cetrin odporúča, aby počas liečby počas liečby u pacientov, ktorí riadia auto, bol zvlášť opatrný. V rámci odporúčaných dávok liek nezvyšuje účinok etanolu. Počas liečby analógmi Tsetrinu sa však neodporúča používať etanol.

Interakcia Tsetrinu

Nezistili sa žiadne významné farmakokinetické interakcie Cetrinu s cimetidínom, pseudoefedrínom, azitromycínom, glipizidom, ketokonazolom, diazepamom, erytromycínom.

Súčasné použitie s teofylínom vedie k zníženiu klírensu cetirizínu bez zmeny kinetiky teofylínu.

Podmienky skladovania

Cetrin sa skladuje na suchom, tmavom mieste mimo dosahu detí. Liek uchovávajte pri izbovej teplote do 25 ° C.

Zetrin: ceny v lekárňach online

Karta TsETRIN 10mg N20. potiahnuté filmom

Tablety Cetrinu 10 mg 20 ks.

Karta Tsetrin. p.o 10 mg n20

Cetrin 10 mg 20 tabl

Tsetrin tbl p / pl / o 10mg №20

Karta TsETRIN 10mg N30. potiahnuté filmom

Karta Tsetrin. p.p.o. 10 mg n30

Cetrin 10 mg 30 tabl

Cetrin tbl p / pl / o 10mg №30

Informácie o lieku sú zovšeobecnené, poskytujú sa na informačné účely a nenahrádzajú oficiálne pokyny. Vlastné ošetrenie je nebezpečné pre zdravie!

Naše obličky dokážu za jednu minútu vyčistiť tri litre krvi.

Aby sme povedali aj najkratšie a najjednoduchšie slová, použijeme 72 svalov.

Najvyššia telesná teplota bola zaznamenaná vo Willie Jones (USA), ktorý bol prijatý do nemocnice s teplotou 46,5 ° C.

Ak vaša pečeň prestala pracovať, smrť by nastala do 24 hodín.

Okrem ľudí trpí prostatitídou len jedna živá bytosť na planéte Zem - psy. Toto sú naozaj naši najvernejší priatelia.

Podľa mnohých vedcov sú vitamínové komplexy pre ľudí prakticky nepoužiteľné.

Počas prevádzky náš mozog trávi množstvo energie rovnajúce sa 10 W žiarovke. Takže obraz žiarovky nad hlavou v okamihu vzniku zaujímavej myšlienky nie je tak ďaleko od pravdy.

Kašeľ liek "Terpinkod" je jedným z najlepších predajcov, nie vôbec kvôli jeho liečivé vlastnosti.

Alergické drogy v Spojených štátoch vynakladajú viac ako 500 miliónov dolárov ročne. Stále veríte, že sa nájde spôsob, ako konečne poraziť alergiu?

V Spojenom kráľovstve existuje zákon, podľa ktorého môže chirurg odmietnuť vykonať operáciu na pacientovi, ak fajčí alebo má nadváhu. Človek by sa mal vzdať zlých návykov, a potom, možno, nebude potrebovať operáciu.

V snahe vytiahnuť pacienta, lekári často idú príliš ďaleko. Napríklad, istý Charles Jensen v období rokov 1954 až 1994. prežil viac ako 900 operácií na odstránenie neoplaziem.

Mnoho liekov pôvodne predávaných ako drogy. Heroín, napríklad, bol pôvodne predávaný ako liek na detský kašeľ. Lekári odporúčali kokaín ako anestéziu a ako prostriedok na zvýšenie odolnosti.

V našich črevách sa rodia, žijú a umierajú milióny baktérií. Môžu byť videné len so silným nárastom, ale ak sa stretnú, zapadnú do bežného šálku kávy.

Keď milenci pobozkajú, každý z nich stráca 6,4 kalórií za minútu, ale zároveň si vymieňa takmer 300 druhov rôznych baktérií.

Prvý vibrátor bol vynájdený v 19. storočí. Pracoval na parnom stroji a bol určený na liečbu ženskej hystérie.

V snahe rýchlo vyliečiť dieťa a zmierniť jeho stav mnohí rodičia zabudnú na zdravý rozum a sú v pokušení vyskúšať ľudové metódy.

Tsetrin

  • Indikácie na použitie
  • Spôsob použitia
  • Vedľajšie účinky
  • kontraindikácie
  • tehotenstvo
  • Interakcia s inými liekmi
  • predávkovať
  • Uvoľňovací formulár
  • Podmienky skladovania
  • štruktúra
  • dodatočne

Účinná látka Cetrinu je metabolit hydroxyzínu, cetirizín (blokátor H1-histamínového receptora, kompetitívny antagonista histamínu). Cetirizín znižuje závažnosť a zabraňuje vzniku alergických reakcií. Má anti-exsudatívne a antipruritické účinky, znižuje uvoľňovanie prozápalových mediátorov v neskorom štádiu alergickej reakcie, inhibuje výskyt skorej fázy alergickej reakcie súvisiacej s histamínom, znižuje permeabilitu kapilár, znižuje migráciu neutrofilov, bazofilov a eozinofilov, potláča kŕče hladkého svalstva. Je tiež schopný eliminovať kožné reakcie na: chladenie (v prípade alergickej urtikárie na chlad), zavedenie histamínu, špecifické alergény. V prípade bronchiálnej astmy mierne zníženie bronchokonstrikcie vyvolanej histamínom.

Antiserotonín a anticholinergné účinky sú nevýznamné. Pri terapeutických dávkach nespôsobuje sedáciu. Účinok Tsetrinu po podaní 10 mg lieku sa vyvinie u 50% pacientov po 20 minútach, 95% - po 1 hodine. Účinok lieku trvá 1 deň. Tolerancia antihistaminického účinku látky v priebehu liečby sa nevyvíja. Po vysadení lieku účinok pretrváva 3 dni.

Cetirizín sa rýchlo vstrebáva z gastrointestinálneho traktu. Po 60 minútach v krvnej plazme sa pozoruje jeho maximálna koncentrácia. Užívanie lieku počas jedla nezmení schopnosť absorbovať, ale vyvinie zníženie maximálnej koncentrácie o 23%.
Maximálna koncentrácia cetirizínu pri užívaní 10 mg lieku raz denne počas 10 dní je 310 ng / ml (30-75 minút po podaní). 93% podanej dávky sa viaže na krvné bielkoviny, čo je konštantná hodnota v prípade koncentrácie látky v rozmedzí 25 - 1000 ng / ml. Pozorované lineárne zmeny farmakokinetických parametrov pri podávaní cetirizínu v dávke 5-60 mg. Distribučný objem je 0,5 l / kg. Systémový klírens - 53 ml / min.

Malé množstvo látky sa metabolizuje v pečeni 0-dealkyláciou, čím sa vytvára neaktívny farmakologicky metabolit. Iné blokátory H1-histamínového receptora sa metabolizujú v pečeni za účasti cytochrómu P450. V tele nie je kumulovaná. Preniká do materského mlieka.
Vylučuje sa v nezmenenej forme (2/3 podanej dávky) obličkami, s výkalom 10%. U dospelých je polčas rozpadu 7 - 10 hodín, u pacientov v detstve (od 6 do 12 rokov) je polčas rozpadu 6 hodín.

Polčas je predĺžený o 50%, keď sa používa u starších pacientov, zatiaľ čo systémový klírens lieku je 40% v dôsledku zníženia funkcie obličiek.

V prípadoch zhoršenej funkcie obličiek s klírensom kreatinínu nižším ako 40 ml / min dochádza k zníženiu klírensu cetirizínu so zvýšením polčasu. Celkový klírens cetirizínu u pacientov, ktorí sú na chronickej hemodialýze, je znížený o 70% a predstavuje 0,3 ml / min / kg a polčas sa zvyšuje trikrát, preto je potrebná zmena v spôsobe podávania lieku. Hemodialýza sa prakticky nevylučuje. U pacientov so zlyhaním pečene (cholestatická, hepatocelulárna alebo biliárna cirhóza) došlo k zvýšeniu polčasu liečiva o 50% a k zníženiu celkového klírensu o 40%. Títo pacienti vyžadujú úpravu dávky len v prípade súčasného zníženia glomerulárnej filtrácie.

Indikácie na použitie

• Celoročná sezónna alergická konjunktivitída a rinitída;
• alergická dermatóza (pri komplexnej terapii);
Chronická rekurentná urtikária;
• angioedém;
• atopická dermatitída (pri komplexnej terapii).

Spôsob použitia

Tablety Tsetrinu sú určené na požitie s malým množstvom vody.
Pre deti od 12 rokov a dospelých - 1 tableta (10 mg) raz denne.
Pre deti od 6 rokov - ½ tablety (5 mg) 2-krát denne.
V prípade renálnej insuficiencie sa dávka zníži na 1/2 tablety denne (5 mg).
Priebeh liečby je 1-4 týždne. V prípade chronických stavov môže liečba pokračovať až 6 mesiacov.

Vedľajšie účinky

Centrálny nervový systém: ospalosť, závrat, bolesť hlavy, zmena vnímania chuti, nespavosť, hyper- a hypostezia, migréna, triaška, nepokoj, depresia.
Gastrointestinálny systém: sucho v ústach, dyspeptické symptómy, stomatitída, zmena zafarbenia jazyka, gastritída, abnormálna funkcia pečene, anorexia.
Kardiovaskulárny systém: tachykardia, arteriálna hypertenzia.
Iné: faryngitída, retencia moču, artralgia, myalgia.
Možné sú alergické reakcie.

kontraindikácie

• Obdobie gravidity a laktácie;
• precitlivenosť na zložky Cetrinu, na hydroxyzín;
• vek do 6 rokov (v tomto prípade sa odporúča vymenovať Tsetrin v sirupe).

tehotenstvo

Kontraindikované počas gravidity a laktácie. Preniká do materského mlieka.

Interakcia s inými liekmi

V kombinácii so sedatívami sa predpisuje opatrne. Predávkovanie sa môže vyskytnúť v dôsledku akumulácie cetirizínu v kombinácii s teofylínom (v dôsledku zníženia klírensu cetirizínu).
Neboli zistené žiadne iné klinicky významné interakcie.

predávkovať

Predávkovanie symptómom v prípade úmyselného alebo neúmyselného predávkovania je ospalosť. Možné sú aj triaška, búšenie srdca, žihľavka, retencia moču, svrbenie. Na pozadí liečby sa vykonáva výskum funkcií kardiovaskulárnych a respiračných systémov. Po užití vysokej dávky Cetrinu vyvolávajú zvracanie, výplach žalúdka a predpisujú sa enterosorbenty, laxatíva. V prípade závažných príznakov kardiovaskulárneho a respiračného systému, symptomatická liečba. Neexistuje žiadne špecifické antidotum.

Uvoľňovací formulár

Tablety, potiahnuté filmom. 10 mg cetirizínu v 1 tablete. V blistri s 20 tabletami.

Podmienky skladovania

Na tmavom mieste pri teplote 25 ° C.

štruktúra

Účinná látka: cetirizín.
Pomocné látky: kukuričný škrob, laktóza, hypromelóza, makrogol 6000, povidón, čistená voda, stearát horečnatý, polysorbát 80, oxid titaničitý, čistený mastenec, kyselina sorbová, dimetikón.

Pre Viac Informácií O Typy Alergií