Hlavná Liečba

Cetirizín-Akrikhin

Cetirizín-Akrikín 10 mg 20 ks. filmom obalené tablety

Cetirizín-Akrikín 10 mg 7 ks. filmom obalené tablety

Analógy účinnej látky

Zyrtec 10mg 7 ks. filmom obalené tablety

YUSB Pharma S.A. (Švajčiarsko) Drug: Zyrtec

Cetrin 10 mg 20 ks. filmom obalené tablety

A kol. Reddys Laboratories L (India) Drug: Tsetrin

Zodac 10 mg 10 ks. filmom obalené tablety

Zentiva (Česká republika) Príprava: Zodak

Parlazín 10 mg 10 ks. filmom obalené tablety

Aegis Pharmaceutical Plant (Maďarsko) Drug: Parlazin

Cetirizín 10 mg 10 ks. tablety

Analógy z kategórie Iné antialergické lieky

Alergodil 0,14 mg / dávka 10 ml nosového spreja

Meda Pharma GmbH & Co. KG (Nemecko) Lieky: Allergodil

Ketotifen 0,2 mg / ml 100 ml sirup

Sopharma (Bulharsko) Príprava: Ketotifen

Diazolin 100mg 10 ks. dražé

Chlorid vápenatý 10% 10 ml 10 ks. injekčný roztok

Claritin 10 mg 10 ks. tablety

Analógy z kategórie Antihistaminiká (antialergické) lieky

Fliksonaze ​​50mkg 120dose nosový sprej

GlaxoSmithKline Trading (Belgicko) Lieky: Fliksonaze

Nazobek 50mkg / dávka 200dávková dávka nosového spreja

Teva (Česká republika) Príprava: Nasobek

Nasonex 50mcg / dávka 120dávková dávka nosového spreja

Schering-Plough (Belgicko) Príprava: Nasonex

Nosný sprej Nasarel 50 ug / dávka

Teva (Česká republika) Príprava: Nazarel

Avamys 27,5 mg / dávka 120dose sprej nazálne glaxo operácie uk obmedzené

GlaxoSmithKline Trading (UK) Lieky: Avamys

Návod na použitie Cetirizine-Akrihin

Zloženie a uvoľňovacia forma

  • účinná látka: cetirizín dihydrochlorid 10 mg;
  • pomocné látky: sodná soľ karboxymetylškrobu 2,0 mg, kukuričný škrob 20,0 mg, oxid kremičitý 1,2 mg, monohydrát laktózy 31,0 mg, stearát horečnatý 2,5 mg, nátriumlaurylsulfát 0,3 mg, povidon 4,0 mg mikrokryštalická celulóza 39,0 mg;
  • zloženie škrupiny: hypromelóza 3,4 mg, makrogol 6000,6 mg.

Tablety, potiahnuté filmom, 10 mg. Na 7 alebo 20 tabletách sa umiestnia do blistrov z filmu z polyvinylchloridu a hliníkovej fólie. Jeden blister spolu s návodom na použitie sa umiestni do lepenkovej škatule.

Podlhovasté tablety šošovkovitého tvaru, potiahnuté filmom, od bielej až po krémovú farbu, s rizikom na jednej strane.

Farmakokinetické parametre cetirizínu, keď sa užívajú v dávkach 5 až 60 mg, sa lineárne líšia.

Tmax v krvnej plazme je (1 ± 0,5) h a Cmax - 300 ng / ml.

Takéto farmakokinetické parametre, ako sú plazmatická Cmax a AUC, sú homogénne. Jedlo neovplyvňuje úplnú absorpciu cetirizínu, hoci jeho rýchlosť klesá. Biologická dostupnosť rôznych dávkových foriem cetirizínu je porovnateľná.

Cetirizín je (93 ± 0,3)% viazaný na plazmatické proteíny. Vd je 0,5 l / kg. Cetirizín neovplyvňuje väzbu warfarínu na proteíny.

Cetirizín nepodlieha rozsiahlemu primárnemu metabolizmu.

T1 / 2 je asi 10 hodín.

Pri podávaní cetirizínu v dennej dávke 10 mg počas 10 dní nebola pozorovaná kumulácia.

Približne 2/3 dávky sa vylučujú v nezmenenej forme močom.

Špeciálne skupiny pacientov

Seniorov. U 16 starších osôb bola jednorazová dávka cetirizínu v dávke 10 mg T1 / 2 o 50% vyššia a klírens bol nižší o 40% v porovnaní so staršími jedincami.

Znížený klírens cetirizínu u starších pacientov je pravdepodobne spojený s poklesom funkcie obličiek v tejto kategórii pacientov.

Renálne zlyhanie. U pacientov s miernou závažnosťou renálneho zlyhania (kreatinín Cl> 40 ml / min) sú farmakokinetické parametre podobné ako u zdravých dobrovoľníkov s normálnou funkciou obličiek.

Pacienti so stredne ťažkým zlyhaním obličiek a pacienti na hemodialýze (kreatinín Cl 10 ml / min vyžadujú úpravu dávkovacieho režimu); starších pacientov (s redukciou glomerulárnej filtrácie súvisiacej s vekom); epilepsiu a pacientov so zvýšenou konvulzívnou pripravenosťou; pacientov s faktormi predisponujúcimi k retencii moču; vek do 1 roka (pre dávkovú formu kvapky); obdobia dojčenia.

Cetirizín-Akrikín Použitie počas tehotenstva a detí

Pri analýze prospektívnych údajov z viac ako 700 prípadov tehotenských výsledkov neboli pozorované žiadne prípady vývojových malformácií, embryonálnej a neonatálnej toxicity s jasným kauzálnym vzťahom s použitím cetirizínu.

Experimentálne štúdie na zvieratách neodhalili žiadne priame ani nepriame nepriaznivé účinky cetirizínu na vyvíjajúci sa plod počas tehotenstva a postnatálneho vývoja.

Primerané a prísne kontrolované klinické štúdie o bezpečnosti cetirizínu počas gravidity sa neuskutočnili, preto sa nemá používať počas gravidity.

Kategória činnosti na plod FDA - B.

Cetirizín sa vylučuje do materského mlieka - od 25 do 90% jeho koncentrácie v krvnej plazme, v závislosti od času po podaní. Počas obdobia dojčenia sa používa po konzultácii s lekárom, ak predpokladaný prínos pre matku preváži potenciálne riziko pre dieťa.

Plodnosť. Dostupné údaje o vplyve na ľudskú fertilitu sú obmedzené, ale nebol zistený žiadny negatívny vplyv na fertilitu.

Cetirizín-chinakrin Vedľajšie účinky

Údaje získané v klinických štúdiách

Výsledky klinických štúdií ukázali, že použitie cetirizínu v odporúčaných dávkach vedie k vzniku menších nežiaducich účinkov na centrálny nervový systém, vrátane ospalosti, únavy, závratov a bolesti hlavy. V niektorých prípadoch bola zaznamenaná paradoxná stimulácia CNS.

Hoci cetirizín je selektívny blokátor periférnych receptorov H1 a nemá takmer žiadny anticholinergný účinok, boli hlásené ojedinelé prípady ťažkostí s močením, poruchy ubytovania a sucho v ústach.

Hlásené abnormálne funkcie pečene sprevádzané zvýšenými hladinami pečeňových enzýmov a bilirubínu. Vo väčšine prípadov boli nežiaduce účinky po vysadení cetirizínu odstránené.

Zoznam nežiaducich nežiaducich reakcií. Existujú údaje získané v priebehu dvojito zaslepených kontrolovaných klinických štúdií zameraných na porovnanie cetirizínu a placeba alebo iných antihistaminík užívaných v odporúčaných dávkach (10 mg 1-krát denne v prípade cetirizínu) u viac ako 3200 pacientov, na základe ktorých je možné vykonať spoľahlivú analýzu. bezpečnostných údajov.

Podľa výsledkov kombinovanej analýzy sa v placebom kontrolovaných štúdiách s použitím cetirizínu v dávke 10 mg (n = 3260) a placebu (n = 3061) zistili nasledujúce nežiaduce reakcie s frekvenciou 1% alebo vyššou.

Celkové poruchy a poruchy v mieste vpichu: únava - 1,63 a 0,95%.

Na strane nervového systému: závraty - 1,1 a 0,98%; bolesť hlavy - 7,42 a 8%.

Na strane gastrointestinálneho traktu: bolesť brucha - 0,98 a 1,08%; sucho v ústach - 2,09 a 0,82%; nevoľnosť - 1,07 a 1,14%.

Na strane psychiky: ospalosť - 9,63 a 5%.

Na strane dýchacieho ústrojenstva, orgánov hrudníka a mediastína: faryngitída - 1,29 a 1,34%.

Hoci incidencia ospalosti v skupine cetirizínu bola vyššia ako v skupine s placebom, vo väčšine prípadov bola táto nežiaduca udalosť mierna alebo stredne závažná. Pri objektívnom hodnotení vykonanom v iných štúdiách sa potvrdilo, že používanie cetirizínu v odporúčanej dennej dávke u zdravých mladých dobrovoľníkov neovplyvňuje ich dennú aktivitu.

Deti. V placebom kontrolovaných štúdiách u detí vo veku 6 mesiacov až 12 rokov boli zistené nasledujúce nežiaduce reakcie s frekvenciou 1% a vyššou v skupinách, ktoré užívali cetirizín (n = 1656) a placebo (n = 1294).

Na strane gastrointestinálneho traktu: hnačka - 1 a 0,6%.

Na strane psychiky: ospalosť - 1,8 a 1,4%.

Na strane dýchacieho systému, orgánov hrudníka a mediastína: rinitídy - 1,4 a 1,1%.

Všeobecné porušenia a poruchy v mieste vpichu: únava - 1 a 0,3%.

Skúsenosti po registrácii

Okrem nežiaducich účinkov zistených počas klinických štúdií a opísaných vyššie boli v rámci post-registračného použitia cetirizínu pozorované nasledujúce nežiaduce reakcie.

Nežiaduce javy sú uvedené nižšie v triedach orgánov orgánov MedDRA a frekvencii vývoja na základe údajov z post-registračného použitia cetirizínu.

Výskyt nežiaducich účinkov bol stanovený nasledovne: veľmi často (≥1 / 10); často (≥1 / 100,

Farmakologická databáza

Iný rozmer

Cetirizín-Akrikhin

Kód ATH:

Medzinárodný nechránený názov (aktívna zložka):

Nájsť cenu:

Formulár vydania:

Forma uvoľnenia, opis a zloženie

◊ Tablety, filmom obalené od bielej po krémovú farbu, podlhovasté, bikonvexné, s rizikom na jednej strane.

Pomocné látky: sodná soľ karboxymetyl škrobu - 2 mg, kukuričný škrob - 20 mg, oxid kremičitý - 1,2 mg, monohydrát laktózy - 31 mg, stearát horečnatý - 2,5 mg, laurylsulfát sodný - 0,3 mg, povidón - 4 mg, mikrokryštalická celulóza - 39 mg.

Zloženie škrupiny: hypromelóza - 3,4 mg, makrogol 6000 - 0,6 mg.

7 kusov - blistre (1) - balenie kartónu.
20 ks. - blistre (1) - balenie kartónu.

Farmakoterapeutická skupina: t

Indikácie na použitie:

- sezónna a celoročná alergická rinitída;

- pollinóza (senná nádcha);

- urtikária (vrátane chronickej idiopatickej);

- pruritická alergická dermatóza (vrátane atopickej dermatitídy, neurodermatitídy);

Lieči choroby:

Kontraindikácie:

- vek detí do 6 rokov;

- obdobie laktácie (dojčenie);

- precitlivenosť na liek.

S opatrnosťou sa má liek predpisovať na chronické zlyhanie obličiek stredne ťažkého a ťažkého stavu (vyžaduje sa úprava dávkovacieho režimu), ako aj starších pacientov (môže byť zníženie glomerulárnej filtrácie).

Dávkovanie a podávanie: t

Dospelí a deti staršie ako 12 rokov majú predpísanú dávku 10 mg (1 tab.) / Deň.

Deti vo veku od 6 do 12 rokov, liek je predpísaný 5 mg (1/2 tab.) 2-krát / deň ráno a večer, alebo 10 mg (1 tab.) 1 čas / deň.

V prípade renálnej insuficiencie sa má dávka znížiť dvakrát.

Pri abnormálnej funkcii pečene sa dávka zvolí individuálne, najmä pri súčasnom zlyhaní obličiek.

Starší pacienti s normálnou funkciou obličiek nevyžadujú úpravu dávky.

Liek sa môže užívať bez ohľadu na jedlo, najlepšie večer. Tablety sa majú prehltnúť celé, bez žuvania, malým množstvom vody.

Nežiaduce účinky:

Na strane tráviaceho systému: sucho v ústach; v niektorých prípadoch - dyspepsia, bolesť brucha, flatulencia.

Zo strany centrálneho nervového systému: v niektorých prípadoch - bolesť hlavy, ospalosť, závraty, nepokoj.

Alergické reakcie: v ojedinelých prípadoch - urtikária, angioedém, dýchavičnosť (pacient musí byť upozornený na potrebu okamžite prerušiť užívanie lieku).

Liek je všeobecne dobre tolerovaný.

predávkovania:

Príznaky: ospalosť (s jednorazovou dávkou lieku presahujúcou 50 mg); deti - úzkosť, podráždenosť; možného anticholinergného účinku (retencia moču, sucho v ústach, zápcha).

Liečba: výplach žalúdka, užívanie aktívneho uhlia; v prípade potreby vykonajte symptomatickú liečbu. Hemodialýza je neúčinná.

Použitie počas tehotenstva a dojčenia:

Cetirizín-Akrihin sa neodporúča používať počas gravidity. Ak je to potrebné, užívanie lieku počas laktácie by malo rozhodnúť o ukončení dojčenia.

Interakcia s inými liekmi:

Pri súčasnom použití lieku Cetirizin-Akrihin s teofylínom sa môže zvýšiť frekvencia vedľajších účinkov.

Osobitné pokyny a bezpečnostné opatrenia: t

Liek sa predpisuje opatrne starším ľuďom a pacientom s poškodenou funkciou pečene a / alebo obličiek.

Pacient by mal byť upozornený na potrebu informovať lekára o výskyte akýchkoľvek vedľajších účinkov pri užívaní lieku.

Pacient musí byť upozornený na potrebu vyhnúť sa súčasnému užívaniu Allertek s inými liekmi bez lekárskeho predpisu.

Údaje o interakcii cetirizínu s etanolom ešte neboli získané, napriek tomu, že spotreba alkoholu počas užívania lieku Cetirizine-Akrihin sa neodporúča.

Použitie v pediatrii

Liek nie je predpísaný deťom mladším ako 6 rokov.

Vplyv na schopnosť riadiť motorové dopravné a kontrolné mechanizmy

S opatrnosťou sa liek predpisuje pacientom, ktorí sú zapojení do potenciálne nebezpečných činností, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť a rýchlosť psychomotorických reakcií.

Podmienky skladovania:

Liek sa má uchovávať na suchom, tmavom mieste mimo dosahu detí pri teplote 15 ° C až 25 ° C.

Cetirizine Akrikhin inštrukcie

Účinné liečivá na liečbu alergickej dermatitídy

Na liečbu alergií naši čitatelia úspešne používajú Alergyx. Vzhľadom na popularitu tohto nástroja sme sa rozhodli ponúknuť ho vašej pozornosti.
Prečítajte si viac...

Alergická dermatitída alebo alergická dermatóza je ochorenie, ktoré je spojené so zápalom kože. Alergia sa prejavuje ako reakcia na rôzne látky, ako napríklad prach, lupiny zvierat, pachy, potraviny. Terapia závisí od vlastností prejavu, napríklad je tu teplota. Výber liekov na alergickú dermatitídu (napríklad Loratadine) môže vykonávať iba kompetentný lekár, pretože tento proces je viacstupňový a vyžaduje použitie externých a interných liekov. Nezávisle si môžete vziať len vitamíny vo forme zeleniny a ovocia.

antihistaminiká

Najčastejšie sa používajú na riešenie tohto problému z dôvodu jeho vysokej účinnosti. Tieto lieky môžu bojovať proti vonkajším aj vnútorným prejavom alergie, najmä môžu znížiť vplyv akéhokoľvek alergénu na telo. Existuje však jedna nevýhoda - je to nadmerná ospalosť počas liečby.

Antihistaminiká sú rozdelené do troch skupín:

  1. Prípravy prvej generácie. Uvoľnite dostatočne rýchlo opuch a zápal. Používajú sa rôzne formy. Môže spôsobiť nevoľnosť, bolesť hlavy, ospalosť, pocit eufórie, preto sa používa len v prípade ambulantnej liečby. Medzi antihistaminiká prvej generácie patria klemastín, chlórpyramín, prometazín, meklozín, dimetindén a ďalšie.
  2. Antialergické liečivá druhej generácie sú kontraindikované u ľudí v starobe, ako aj u pacientov trpiacich srdcovými ochoreniami, pretože tieto lieky nepriaznivo ovplyvňujú aktivitu kardiovaskulárneho systému. Pre všetkých ostatných sú dobrí, pretože ovplyvňujú fyzickú a duševnú aktivitu. Ide o Astemizol, Loratadin, Akrikhin, Ebastin, Ketotifen a ďalšie.
  3. Prípravky proti atopickej dermatitíde tretej generácie sú ukázané ľuďom s chronickými ochoreniami, pretože nemajú prakticky žiadne vedľajšie účinky. Táto skupina zahŕňa fexofenadín, hifenadín, cetirizín, Zyrtec.

Zyrtec je dostupný vo forme kvapiek, ktoré sú veľmi vhodné na odstránenie príznakov dermatitídy u detí starších ako 6 mesiacov. Zyrtec je indikovaný na alergickú dermatitídu, ktorá je sprevádzaná svrbením a vyrážkou. Loratadin je indikovaný na rôzne prejavy alergie, vrátane dermatitídy. Má antipruritické činy. Tieto pilulky z dermatitídy začnú pôsobiť do pol hodiny po podaní, plný terapeutický účinok nastane do 24 hodín. Na jeho konsolidáciu je potrebné absolvovať celý kurz s použitím Loratadinu, ktorý je dlhý 10 až 15 dní. Je to relatívne málo, pretože ak používate Ketotifen, liečba bude trvať najmenej 3 mesiace.

Video: Prípravky na alergickú dermatitídu

[smartcontrol_youtube_shortcode key = "Alergické lieky - škola Komarovsky" cnt = "1 ″ col =" 1 ″ shls = "false"]

kortikosteroidy

Táto skupina liekov sa často používa na atopickú dermatitídu u dospelých. Obsahujú hormóny a majú protizápalové účinky. Ich dlhodobé používanie sa však neodporúča, pretože to vedie k atrofii kože. Najúčinnejšie sú:

  1. Prednizolón je syntetický liek so strednou silou. Tento nástroj sa používa pri závažných alergických ochoreniach, vrátane dermatitídy. Nepoužívať pri systémových plesňových infekciách, ako aj pri precitlivenosti na liek. Zvláštnosťou je, že sa môže použiť na liečbu detí pod prísnym dohľadom lekára.
  2. Dexametazón je syntetický glukokortikosteroid, ktorý má protizápalové a imunosupresívne účinky. K dispozícii vo forme injekčného roztoku. Je indikovaný na závažné alergické reakcie. Existuje mnoho kontraindikácií, ak sa používa ako systémový liek, preto sa neodporúča samoliečiť ochorenie.
  3. Flutikazón je dostupný vo forme nazálneho spreja. Zahrnuté v zozname základných liekov. Je určený na prevenciu a liečbu alergickej rinitídy a dermatitídy u dospelých a detí. Môže byť použitý na liečbu detí od 4 rokov. Terapeutický účinok sa vyskytuje pri pravidelnom používaní.

Okrem týchto systémových liekov (najčastejšie menovaných Zyrtec, Ketotifen a ďalšie podobné) existujú špeciálne komplexy, ktoré zahŕňajú niekoľko aktívnych zložiek z každej z uvedených skupín. Okrem toho môžu zahŕňať antibiotiká. V niektorých prípadoch sú NSAID nešpecifickou terapiou.

Osobitnú pozornosť si zaslúži tiosíran sodný. Tento liek pomáha eliminovať toxíny. Preto sa tiosíran sodný používa v kombinácii s inými liekmi na odstránenie alergií.

Video: "Vlastnosti liečby alergickej dermatitídy"

[smartcontrol_youtube_shortcode key = »Alergická dermatitída. Liečba "cnt =" 1 ″ col = "1 ″ shls =" false "]

Externé lieky

Používajú sa rôzne masti a krémy na zmiernenie akútnych symptómov atopickej dermatitídy: zníženie svrbenia, eliminácia reziduálnej pigmentácie. Externé lieky (na rozdiel od systémových, ako napríklad Quitotifen) majú osobitnú klasifikáciu v závislosti od ich zloženia a dostupnosti vody.

Pasty z dermatitídy

Zloženie týchto fondov zahŕňa veľký počet zložiek odpočúvania, ktorých hlavným účelom je bojovať proti plaču alebo odstrániť svrbenie. Patrí medzi ne oxid zinočnatý, biela hlinka. Väčšina pasty používa Desitin. Jeho hlavnou účinnou zložkou je oxid zinočnatý. Toto je kombinovaný protizápalový liek. Neodporúča sa používať v prípade infekcie poškodenej oblasti kože. Bezpečný pre deti.

Mastná masť

Výhodou takýchto liekov proti alergickej dermatitíde je to, že sú dosť dobre bojujú s nadmernou suchosťou pokožky, robia ju hydratovanejšou. Účinná látka ľahko preniká do pórov do hlbších vrstiev epidermy, hoci má dlhodobý účinok na povrch kože. Najpopulárnejšie sú:

  1. Pimafukort. Je to kombinovaný liek, ktorý má antimikrobiálne, antifungálne a lokálne protizápalové účinky. Môže sa používať na liečbu detí od narodenia, ale až do jedného roka, ako to predpísal lekár.
  2. Hyoxizone, ďalšie meno pre Oxycort. Hlavnými účinnými látkami sú hydrokortizón a oxytetracyklín. Je to kombinovaná liečba dermatitídy s antibakteriálnymi a protizápalovými účinkami. Je indikovaný na rôzne bakteriálne infekcie kože, ako aj na alergickú dermatózu.
  3. Kortomitsetin. Okrem hydrokortizónu obsahuje chloramfenikol. Používa sa na rôzne mikrobiálne a zápalové ochorenia, ako aj na alergické kožné reakcie.
  4. Polkortolon, alebo Ftorokort. Hlavnou účinnou zložkou je triamcinolón. Patrí do skupiny glukokortikoidov, má protizápalový účinok. Používa sa na liečbu atopickej dermatitídy, ak je dieťa staršie ako dva roky.
  5. Lorinden A je založený na flumetazóne a kyseline salicylovej. Je to lokálny kombinovaný liek, ktorý je kontraindikovaný v prvom trimestri tehotenstva a na liečbu malých detí.

Dermatitída krém na báze vody

Ich zvláštnosťou je, že sú dostatočne dobre absorbované pokožkou, a preto pôsobia rýchlo. Používa sa ako doplnkový nástroj v kombinácii s hlavnými tabletkami.

Latikort je syntetický glukokortikoid, ktorý má protizápalový, anti-edémový, antipruritický účinok. Pôsobí veľmi rýchlo, preto sa odporúča použiť na rýchlu elimináciu vonkajších prejavov atopickej dermatitídy.

Krém Powercort sa vyrába na báze clobetasolu. Veľmi silný liek. Používa sa na liečbu závažných foriem dermatitídy kože, najmä ak iné produkty nemajú žiadny účinok. Dlhodobá liečba a použitie vysokých dávok sa neodporúča, pretože môže viesť k atrofii kože.

Akriderm - vyrobený na báze betametazónu. Koná veľmi rýchlo. Patrí do skupiny glukokortikoidov. Kontraindikovaný počas laktácie, na liečbu detí do 6 mesiacov. Podľa odporúčania lekára je liečba v tehotenstve povolená, je však potrebné znížiť dávku a vykonať krátkodobú liečbu.

Uniderm glukokortikoid - krém na báze mometazónu. Veľmi účinný, má malý počet vedľajších účinkov, zatiaľ čo takmer nie je absorbovaný do krvi. Odporúča sa na liečbu atopickej dermatitídy od 2 rokov. Hlavným účelom aplikácie je zníženie alebo odstránenie zápalu kože a svrbenia.

Sinovit - nehormonálny liek, má antiseptický účinok, pretože obsahuje esenciálne oleje. Vyrovnáva sa s podráždením pokožky. Vzhľadom k obsahu malého množstva zinku môže odstrániť vonkajšie prejavy zápalu. Tento liek, podobne ako iné antifungálne lieky, môže pôsobiť ako antibiotikum. Aplikujte na pokožku dvakrát denne v rovnomernej vrstve. Trvanie liečby je približne 2 týždne.

Iné prostriedky pre alergickú dermatitídu

Existujú aj iné lokálne liečivá, ako je aerosól. Hlavnou výhodou spreja a aerosólu je, že sa môžu použiť na poškodené a bolestivé oblasti kože. Populárna pre liečbu alergickej dermatózy je Skin-cap - liek na báze pyritiónu zinku. Ako súčasť žiadneho hormónu. Má protizápalové, antibakteriálne a protiplesňové účinky. Používa sa pri alergickej dermatitíde a iných kožných ochoreniach na odstránenie svrbenia.

Gél - tento nástroj je voda-alkohol látka, ktorej účinok je zameraný na chladenie kože. Je to tiež vynikajúci hydratačný krém. Rýchlo sa vstrebáva a neupcháva póry. Dlhý čas na povrchu pokožky a zachováva si jej účinok. Najčastejšie používaný flutsinar. Nástroj ľahko preniká do pokožky a zachováva si účinok po dobu 2 týždňov.

Okrem používania liekov má zmysel zahrnúť do stravy aj vitamíny. To umožňuje telu vyrovnať sa so samotnou chorobou produktívnejšie.

Pamätajte, že nedostatok riadnej a včasnej liečby môže mať nepríjemné a nebezpečné zdravotné účinky. Avšak len lekár môže predpísať lieky na základe vykonaných vyšetrení a testov (aj Loratadin a Zyrtec), najmä ak problém ovplyvnil dieťa. Len on bude schopný presne určiť, ktorá droga pomôže vyliečiť chorobu, ale samozrejme by ste nemali zabúdať, že počas celého priebehu liečby musíte brať vitamíny.

Video: "Doktor Komarovsky vám povie, ako odstrániť príznaky atopickej dermatitídy"

[smartcontrol_youtube_shortcode key = "Ako sa zbaviť kožných problémov s alergickou dermatitídou?" - Doktor Komarovsky "cnt =" 1 ″ col = "1 ″ shls =" false "]

Pre Viac Informácií O Typy Alergií